Dlaczego małe firmy powinny także mieć profesjonalną stronę internetową?

Najnowsze badania wskazują, że w Polsce około 85 % konsumentów korzysta z internetu aby znaleźć lokalną firmę. Większość z tych osób wyszukuje też opinii na temat danej firmy oraz czyta referencje. To wszystko pokazuje że obecność online jest bardzo ważna, nawet dla najmniejszych firm. Stworzenie profesjonalnej strony internetowej powinno być priorytetem przede wszystkim dla małych lokalnych firm. Może to być niewielka wizytówka, która informuje o lokalizacji, sposobie kontaktu oraz oferowanych usługach. Pomoże to w dotarciu klientów, którzy często szukają usług i sklepów w najbliższej odległości od swojego miejsca pobytu.

Ponieważ już przeszło połowa konsumentów korzysta z internetu przez urządzenia mobilne, ważne jest aby strona została przygotowana zgodnie z panującymi trendami i była dostosowana do małych urządzeń. Odradzamy więc korzystanie z darmowych rozwiązań. Projektowanie stron internetowych radzimy pozostawić zawodowcom. Jest wiele firm, które stworzą profesjonalnie niewielką stronę www w cenie od 500 do 1000 zł.

Jakie korzyści płyną z inwestycji w tanią ale profesjonalną stronę internetową?

Po pierwsze wyświetlenie w lokalnych wynikach wyszukiwania dzięki czemu Twoja firma będzie mogła konkurować z dużymi sieciami.

Po drugie podstawą strategii marketingu cyfrowego jest profesjonalna strona internetowa dzięki której potencjalny klient przeczyta informacje o Twojej firmie, produktach, usługach czy pracownikach.

Dlaczego profil społecznościowy może być niewystarczający i nie zastąpi witryny firmy?

Stworzenie strony Facebooka, LinkedIn, Twittera lub Instagrama dla Twojej firmy to świetny pomysł, jednak same media społecznościowe to za mało.
Jeśli polegasz wyłącznie na platformach mediów społecznościowych, aby budować swoją obecność online, trudniej będzie Ci kontrolować widoczność Twojej marki w Internecie.

Kolejnym ważnym elementem jest to, że na swojej stronie www możesz zaprezentować swoje usługi i produkty w nieograniczony, nienarzucony sposób. Jeśli Twoja strona zostanie odpowiednio zaprojektowana przez profesjonalistów, zwiększy się także wiarygodność Twojej firmy.

Strony internetowe są w większości przypadków opłacalną koniecznością dla małych lub początkujących firm. Pomagają odszukać Twoją firmę potencjalnym klientom. Ułatwiają komunikację z obecnymi klientami bezpośrednio za pośrednictwem mediów społecznościowych i poczty e-mail. Pomagają sprzedawać Twoje produkty lub usługi przez 24 godziny na dobę.

Jeżeli szukasz firmy, która wykona dla Ciebie stronę internetową, polecamy firmę SISET WEB DESIGN, w której ceny prostej, profesjonalnej wizytówki zaczynają się od 799 zł.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ