Inteligentny dom z iPhone’em 7 Plus – jak go stworzyć?

Jeszcze kilkanaście lat temu obsługa wszystkich domowych urządzeń przy pomocy jednego kliknięcia wydawała się wizją odległą i nierealną. Dziś na inteligentne domy możemy natknąć się już coraz częściej. Za pomocą iPhone’a 7 Plus możemy wyłączyć światło, zamknąć drzwi, uruchomić sprzęt audio itp. Jak ten system funkcjonuje i czy warto się na niego zdecydować?

Jak zacząć?

Proces przygotowania domu do wprowadzenia udogodnień powinniśmy rozpocząć od planowania. Nasze możliwości będą zależeć w dużej mierze od tego, na jakie urządzenia się zdecydujemy. W ofercie producentów dostępne są m.in. zamki, oświetlenie, przełączniki czy listwy zasilające. Oczywiście, przed zakupem powinniśmy upewnić się, że wybrane produkty współpracują z aplikacją HomeKit – taka informacja powinna znajdować się na opakowaniu. Nasz iPhone 7 Plus lub iPad powinny być zaktualizowane do najnowszej wersji systemu iOS. Oczywiście, zanim zaczniemy korzystać z urządzeń, musimy każde z nich odpowiednio skonfigurować. Instalując np. żarówki, możemy sprecyzować ich lokalizacje i pogrupować z innymi.

Sterowanie domem z iPhone’a

Zarządzanie inteligentnym domem będzie możliwe tylko w momencie, gdy wewnątrz znajduje się na stałe jedno z urządzeń od Apple. Dzięki temu będziemy mieć możliwość sterowania poszczególnymi elementami, nawet będąc poza domem. Jest kilka produktów, które można wykorzystać jako centrum akcesoriów: iPad, Apple TV 4 lub 4K oraz głośnik HomePod. Konfiguracja każdego z tych urządzeń wygląda trochę inaczej. W przypadku Apple TV wystarczy zalogować się do iCloud za pomocą tego samego AppleID co w przypadku naszego iPhone’a. W głośniku HomePod konfiguracja przebiega automatycznie. iPad z kolei wymaga wybrania opcji „ten iPad to centrum akcesoriów”, w ustawieniach w zakładce dom.

Wygoda, oszczędność i bezpieczeństwo

Co zyskujemy, decydując się na zastosowanie urządzeń inteligentnego domu? Jest to rozwiązanie przede wszystkim bardzo funkcjonalne. Wachlarz dostępnych urządzeń sprawia, że możemy kontrolować każdy aspekt funkcjonowania naszego domu. Od świateł przez elektronikę po zamki w drzwiach i oknach – możemy mieć na nie wpływ nie tylko, gdy jesteśmy w domu, ale również poza nim. Automatyka daje nam także możliwość sterowania np. temperaturą pomieszczeń lub natężeniem światła – jej wykorzystanie w ramach inteligentnego domu przyniesie nam przede wszystkim oszczędności. Zaletą takiego rozwiązania jest również bezpieczeństwo. W każdej chwili możemy upewnić się, czy w naszym domu wszystko jest w porządku, a dodatkowo skontrolujemy stan zamkniętych drzwi i okien.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ