Program do fakturowania dla małej firmy – jaki wybrać?

Programy do fakturowania cieszą się olbrzymią popularnością wśród rodzimych firm, również tych najmniejszych. Na rynku jest ich jednak tak dużo, że wybór tego odpowiedniego może przyprawiać o ból głowy. Jak wybrać ten najlepszy? Podpowiadamy!

Dla dużego przedsiębiorstwa wybór odpowiedniego programu do fakturowania nie jest problemem – zazwyczaj robią to zewnętrzne firmy lub odpowiedni pracownicy. Co innego małe, jednoosobowe firmy, gdzie faktury wystawia zazwyczaj sam przedsiębiorca i gdzie bardzo często liczy się każda wydana złotówka. Na co zwracać uwagę podczas wyboru programu do fakturowania?

Cechy dobrego programu do fakturowania dla małej firmy

  • Łatwość obsługi – idealny program do fakturowania powinien cechować się prostą i intuicyjną obsługą, która nie sprawi kłopotu nawet początkującym użytkownikom czy osobom, które niezbyt dobrze radzą sobie z komputerem.
  • Jak największa automatyzacja – automatyczne numerowanie faktur czy ustalanie dat płatności, samoistne wyliczanie kwot podatków – wszystko to powinno dziać przy aktywności przedsiębiorcy ograniczonej do jednego kliknięcia myszką.
  • Mobilność – młodzi przedsiębiorcy chcą mieć księgowość zawsze w zasięgu ręki, więc aplikacja mobilna działająca np. na smartfonach to ważny atut programów do fakturowania (aplikację mobilną posiada m.in. program do fakturowania intaxo).
  • Wielofunkcyjność – dobry program do fakturowania powinien dawać możliwość wystawiania faktur w językach obcych, innych walutach, a także generowanie comiesięcznych plików JPK.
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa – program powinien być zabezpieczony w taki sposób, aby jak najpełniej chronić znajdujące się tam dane oraz dokumenty przed utratą czy atakami hakerów.
  • Aktualizowanie – przepisy podatkowe w naszym kraju zmieniają się bardzo szybko. Program powinien być często aktualizowany, by być do nich w pełni dopasowanym. Nie bez znaczenia jest także np. działająca infolinia czy serwis techniczny.

Oczywiście bardzo ważne są także koszty. W programie do fakturowania Intaxo wystawienie do trzech faktur miesięcznie jest bezpłatne, zaś już za 9 zł miesięcznie można wystawiać nieograniczoną liczbę dokumentów. Płacenie kilkudziesięciu złotych abonamentu za program do fakturowania dla małej firmy jest zupełnie bezzasadne.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ