Program do fakturowania dla małej firmy – jaki wybrać?

Programy do fakturowania cieszą się olbrzymią popularnością wśród rodzimych firm, również tych najmniejszych. Na rynku jest ich jednak tak dużo, że wybór tego odpowiedniego może przyprawiać o ból głowy. Jak wybrać ten najlepszy? Podpowiadamy!

Dla dużego przedsiębiorstwa wybór odpowiedniego programu do fakturowania nie jest problemem – zazwyczaj robią to zewnętrzne firmy lub odpowiedni pracownicy. Co innego małe, jednoosobowe firmy, gdzie faktury wystawia zazwyczaj sam przedsiębiorca i gdzie bardzo często liczy się każda wydana złotówka. Na co zwracać uwagę podczas wyboru programu do fakturowania?

Cechy dobrego programu do fakturowania dla małej firmy

  • Łatwość obsługi – idealny program do fakturowania powinien cechować się prostą i intuicyjną obsługą, która nie sprawi kłopotu nawet początkującym użytkownikom czy osobom, które niezbyt dobrze radzą sobie z komputerem.
  • Jak największa automatyzacja – automatyczne numerowanie faktur czy ustalanie dat płatności, samoistne wyliczanie kwot podatków – wszystko to powinno dziać przy aktywności przedsiębiorcy ograniczonej do jednego kliknięcia myszką.
  • Mobilność – młodzi przedsiębiorcy chcą mieć księgowość zawsze w zasięgu ręki, więc aplikacja mobilna działająca np. na smartfonach to ważny atut programów do fakturowania (aplikację mobilną posiada m.in. program do fakturowania intaxo).
  • Wielofunkcyjność – dobry program do fakturowania powinien dawać możliwość wystawiania faktur w językach obcych, innych walutach, a także generowanie comiesięcznych plików JPK.
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa – program powinien być zabezpieczony w taki sposób, aby jak najpełniej chronić znajdujące się tam dane oraz dokumenty przed utratą czy atakami hakerów.
  • Aktualizowanie – przepisy podatkowe w naszym kraju zmieniają się bardzo szybko. Program powinien być często aktualizowany, by być do nich w pełni dopasowanym. Nie bez znaczenia jest także np. działająca infolinia czy serwis techniczny.

Oczywiście bardzo ważne są także koszty. W programie do fakturowania Intaxo wystawienie do trzech faktur miesięcznie jest bezpłatne, zaś już za 9 zł miesięcznie można wystawiać nieograniczoną liczbę dokumentów. Płacenie kilkudziesięciu złotych abonamentu za program do fakturowania dla małej firmy jest zupełnie bezzasadne.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ