Nowoczesny surowy detal, którym wyróżnisz firmowe biuroNowoc Nowoczesny surowy detal, którym wyróżnisz firmowe biuro

Dekoracja ścian w naszym biurze jest obecnie ograniczona jedynie przez naszą wyobraźnię, która może być wręcz nieskończona. Możemy je pomalować na dowolne kolory, położyć tapetę lub fototapetę, ale do wyboru mamy też rozmaite wzory kamienia, płytki, sztukaterie, drewniane panele, jak również chłodny i surowy beton. Właśnie ten element stanowi od co najmniej kilku sezonów wyraźny trend w aranżacji wnętrz.

Polska długo niechętnie podchodziła do tego materiału, gdyż kojarzyliśmy go z rodzajem zniewolenia i koniecznością zamieszkiwania na wielkich i przeludnionych osiedlach. Obecnie stał on się wyjątkowo popularny i jest chętnie wybierany, jako materiał wykończeniowy. Beton architektoniczny to jego wyjątkowa odmiana, która jest chętnie wykorzystywana, jako materiał dekoracyjny, cechujący się niezwykłą wręcz elastycznością.

Piękny beton na biurowej ścianie

Beton cechuje się długą historią, jest również jednym z najpowszechniejszych dostępnych na rynku materiałów budowlanych. Używany był w starożytności i nosił wówczas miano sztucznego kamienia. W średniowieczu został zapomniany, jednak w XIX wieku się odrodził, stając się niezwykle popularny. Jego główną cechą charakterystyczną jest industrialny charakter, co jest chętnie wykorzystywana przez miłośników nowoczesnego, minimalistycznego stylu we wnętrzach.

Beton architektoniczny jest odmianą tego klasycznego materiału, który wyróżnia się wysokim poziomem estetycznym, jak również gładkością, wytrzymałością i trwałością. Jego wysoki poziom odporności sprawia, że nie ma konieczności pokrywania go żadną powłoką wykończeniową. W aranżacji wnętrz warto wykorzystać możliwość zmiany jego koloru, faktury czy kształtu.

Mocny, stylowy akcent – Wzbudź Zachwyt Klientów

Fragment ściany wykończony betonem architektonicznym jest stylem samym w sobie. Jego wyrazistość sprawia, że nie potrzebuje dodatkowego akompaniamentu. Jeśli będziemy z uwagą dobierać meble, dodatki i podłogi, to możemy skutecznie podkreślić jego surowość lub przełamać ją. Mówiąc o uniwersalności tego materiału, koniecznie należy zaznaczyć, że świetnie sprawdza się on do zastosowania właściwie w każdym pomieszczeniu w naszej firmie.

Dodając rośliny, naturalne materiały, takie jak drewno, pastelowe odcienie i dużą ilość światła, nadamy pomieszczeniom z betonem architektonicznym skandynawski sznyt. Klienci z pewnością docenią oryginalne wykończenie, które wyda im się zaskakujące, a pracownicy będą mieli niepowtarzalną możliwość przebywania w nietuzinkowych pomieszczeniach każdego dnia. Idąc w drewniane dodatki i podłogi stworzymy przestrzeń eklektyczną – wszystko zależy więc od naszej wyobraźni.

Styl industrialny, loftowy i artystyczny, który najsilniej wiąże się z betonem architektonicznym, potrzebuje maksymalnego eksponowania surowości tego materiału. Dodatek cegły, metalu czy szkła jeszcze bardziej uwydatni ten efekt.

Beton jest surowy, ale i klimatyczny. Nie można powiedzieć, że pomieszczenia wykorzystujące go w swojej aranżacji są zimne i nieprzystępne. One są charakterystyczne i oddają gust i potrzeby właścicieli, a ciepło i klimat tworzą dodatki, które dobierzemy.

Więcej na https://www.festfloor.pl/beton-architektoniczny-archifest/

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ