Czym jest DPL i dlaczego jest tak ważny w firmie?

Zabezpieczenie danych w firmie to jedna z najważniejszych rzeczy. Nie trudno sobie wyobrazić, jakie konsekwencje może nieść ze sobą kradzież poufnych informacji, które nie zostały należycie zabezpieczone. Z pomocą w ochronie przed kradzieżą danych przychodzi nam DPL. Oto, czym jest DPL oraz dlaczego jest tak ważny dla każdej firmy?

Dlaczego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie danych i jak mogą one zostać wykradzione?

Odpowiednia ochrona urządzeń w firmie oraz zawartych na nich danych, to jedna z ważniejszych rzeczy, o którą powinien zadbać personel informatyczny. I choć wydawać by się mogło, że wraz z rozwojem technologii rośnie nasza świadomość zagrożeń, to statystyki prowadzone przez firmy produkujące oprogramowanie antywirusowe mówią nam coś innego. Wiele osób w dalszym ciągu lekceważy sobie kwestie bezpieczeństwa lub nie ma świadomości czyhających tuż za rogiem cyberprzestrzeni zagrożeń. Dobre zabezpieczenie sprzętu w firmie ochroni nas przed niechcianymi atakami hackerskimi, a co za tym idzie, bezpowrotną utratą cennych danych, przestojem w działaniu firmy oraz konsekwencjami z tego wynikającymi. Tak, taki incydent może przysporzyć wielu problemów. Przy pozwach do sądu i roszczeniach od kontrahentów, firma działa zwykle normalnie. Nie zmienia to jednak faktu, że może to wygenerować spore koszty, a nawet konieczność zamknięcia biznesu. Dlatego tak ważne jest bezpieczeństwo w zakresie IT oraz ochrony danych. Zadanie jest o tyle trudne, że w dzisiejszych czasach atak może mieć miejsce nie tylko z zewnątrz, ale również trzeba się z nim liczyć od środka. Prawda jest czasami przykra – nawet najbardziej zaufani pracownicy mogą działać na naszą niekorzyść. Na szczęście z pomocą w ochronie danych przychodzi nam DPL.

Czym jest DPL?

DPL to nic innego, jak działanie mające na celu ochronę danych. Przez Data Leak Prevention możemy rozumieć określenie i zdefiniowanie polityki bezpieczeństwa dla plików i danych będących w posiadaniu firmy. Dzięki temu, DPL staje się działającym mechanizmem, którego zadaniem jest nadzorowanie przepływu danych w obrębie całej firmy i dbanie o to, aby odpowiednie osoby miały dostęp do wyznaczonych danych. Ta polityka wiąże się również z zakresem dalszego działania z konkretnymi danymi przez wybranych pracowników.

W jaki sposób DPL  pomaga w ochronie danych?

Devicelock DPL wspiera ochronę danych w firmie poprzez blokowanie prowadzenia działań związanych z konkretnymi informacjami przez osoby, które nie są do tego uprawnione. Mowa tutaj o działaniach głównie związanych z powielaniem plików oraz treści i przesyłaniem ich za pośrednictwem portów, internetu czy też kopiowanie na inne zewnętrzne nośniki i urządzenia. Każdorazowo taki przypadek jest odnotowywany i raportowany. Dzięki zastosowaniu rozwiązania proponowanego przez firmę VIDA – której pełną ofertę znaleźć można na http://www.vida.pl – mamy możliwość korzystania i łączenia poszczególnych modułów, które pomogą nam w ochronie informacji przez shadowing danych i wyszukiwanie, tworzenie białej listy urządzeń, rozpoznawanie sieci, kontrolę typów plików, bezpieczeństwo drukowania, czy kontrolę schowka. To niezbędne rozwiązanie, które zapewni każdej firmie bezpieczeństwo i spokój.

https://demoslotsgames.com/en/ offers an extensive collection of top-rated demo slot games, catering to diverse tastes and preferences. Whether a fan of classic slots or the latest innovations, there’s something for everyone here.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ