Jak wysłać mailing reklamowy do firm?

Aby email marketing był skuteczny, musisz najpierw dokładnie dookreślić swój target. Chcesz przekazać swoją ofertę innym firmom – zatem musisz zastanowić się: na jakich branżach najbardziej Ci zależy? Z jakiego obszaru? Jak duże firmy będą zainteresowane Twoją ofertą? Jakie osoby będą decyzyjne w zakresie ewentualnej współpracy?

Skąd wziąć bazę kontaktów?

Chcąc skierować swój mailing do firm, musisz pamiętać, że NIE MOŻESZ po prostu zapisywać w bazie adresów mailowych, które są ogólnodostępne. Nawet jeżeli adres znajduje się na stronie www firmy, do której chciałbyś dotrzeć ze swoją ofertą, to nadal wysyłka bez uprzedniej zgody (nawet na adresy bez nazwisk, typu biuro@firmaxyz.pl!) jest po prostu nielegalna.

Nie zniechęcaj się: istnieje jednak kilka sposobów na zdobycie bazy mailingowej, dzięki której możesz rozpocząć skuteczną wysyłkę. 

Samodzielna budowa listy mailingowej

Zdecydowanie najlepszą metodą jest samodzielne budowanie bazy i pozyskiwanie kontaktów. Niestety sposób ten ma pewną wadę: jest to proces, na dodatek żmudny i długotrwały.

Aby interesujący Cię odbiorcy chcieli zapisywać się na Twoją listę mailingową, musisz dawać im to, co naprawdę ich zainteresuje. Musisz podsuwać im możliwość dodawania się do bazy w każdym możliwym miejscu. Musisz też dbać o zgodność z przepisami (bo na pewno obił Ci się o uszy termin “RODO”?). Budowa bazy od zera trwa, trwa, trwa… a działać trzeba już!

Niech Ci nawet nie przychodzą jednak do głowy głupie pomysły typu zakup gotowej listy mailingowej! Taka wysyłka może skończyć na wiele sposobów źle; w najlepszym razie odbiorcy uznają Cię za SPAMera (i niestety będą mieli rację…), w najgorszym zapłacisz bardzo wysoką karę, jeżeli kontakty te zostały pozyskane w nielegalny sposób.

Wysyłka mailingu przez bazę zewnętrzną

Innym (legalnym i bezpiecznym) sposobem jest wysyłka własnego mailingu przez bazę zewnętrzną. Sam zakup takiej listy jest łamaniem prawa (ponieważ dane osobowe podlegają ochronie), jednak skorzystanie z usługi wysyłki mailingu już nie (ponieważ same dane osobowe nie są Ci udostępniane).

Dodatkowo: odpowiednio zaprojektowany mailing do wysyłki przez bazę zewnętrzną może pomóc Ci w budowie własnej listy mailingowej. Zastanów się, czego od Ciebie może chcieć grupa docelowa. Daj im tego próbkę, zachęcając do zapisu w Twojej bazie… i zaplanuj wysyłkę przez bazę zewnętrzną już dziś!

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ