Nowoczesne strony internetowe

Obecne internet rozwija się niezwykle szybko. Każdego dnia pojawiają się nowe strony internetowe, które mają przyciągnąć uwagę klienta. Jednak, aby tak było muszą one być tworzone zgodnie z nowymi trendami dotyczącymi wyglądu stron, ale także zgodnie z zasadami SEO, które pozwalają na wypozycjonowanie strony w wyszukiwarce internetowej.

Dlatego tworzenie stron internetowych najlepiej powierzyć specjalistom. Jednak sami też powinniśmy wiedzieć, na co aktualnie należy zwrócić uwagę np. przy doborze schematu czy platformy, na jakiej będzie postawiona strona.

Wygląd strony – wybierz motyw responsywny

Nowoczesne strony to przede wszystkim dostosowanie do odbiorcy. Dlatego należy postawić na motywy responsywne, które pozwalają stronie dopasować się do wyświetlenia na konkretnym urządzeniu, niezależnie od tego, jaką ma ono rozdzielczość. Zatem strona responsywna tak samo dobrze będzie wyglądać zarówno na ekranie monitora komputera stacjonarnego, a także na tablecie czy telefonie komórkowym. Co istotne, jeżeli strona jest „przyjazna” dla urządzeń mobilnych, może okazać się, że będzie oznaczona tak w wyszukiwarce internetowej, a to kolei może wpłynąć na wybór użytkownika urządzenia mobilnego. Mając do wyboru stronę, która dobrze mu się wyświetli na „komórce” i taką, która będzie się „rozjeżdżać”, na pewno wybierze tę pierwszą.

Strona zgodna z SEO, czyli jaka?

Żeby strona znalazła się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania musi być dostosowana do wymogów SEO. Jak to zostało wspomniane, wygląd strony jest jednym z czynników, które mogą wpłynąć na pozycję strony. Kolejnym jest treść, jaką na niej umieścimy. Należy pamiętać, że taka treść powinna być przede wszystkim unikatowa. Zarówno teksty, jak i fotografie powinny być wysokiej jakości. Jeżeli chodzi o grafiki, najlepiej stosować własne, ale można też stosować zdjęcia stockowe, trzeba tutaj jednak pamiętać o dostosowaniu się do praw autorskich i zakresu, w jakim autor pozwala wykorzystać swoje zdjęcia, szczególnie do celów komercyjnych.

Artykuł przygotowany przez mixedmedia.pl

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ