Kredyt konsolidacyjny – kiedy warto z niego skorzystać?

Posiadasz na swoim rachunku kilka obciążeń, które stały się dla Ciebie coraz trudniejsze do spłacenia? Być może to dobry moment, by pomyśleć o konsolidacji kredytów i cieszyć się jedną, niższą ratą. Sprawdź co zrobić, aby skorzystać tego zadłużenia oraz kiedy złożyć wniosek o konsolidację, by mieć pewność, że bank udzieli Ci tego zobowiązania.

Coraz więcej kredytobiorców stara się świadomie podpisywać umowy kredytowe i unikać sytuacji, w której problemy finansowe doprowadzą do powiększenia długu i otrzymania negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowym. To szczególnie istotne dla osób, które mają w planach skorzystać z kredytu hipotecznego i mają świadomość, że historia kredytowa będzie miała kluczowe znaczenie, przy wydaniu decyzji kredytowej. Nie dziwi więc rosnąca popularność kredytów konsolidacyjnych, które są często jedynym rozwiązaniem w trudnej sytuacji finansowej kredytobiorcy.

Kiedy złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny? – 17bankow.com
Zdecyduj się na skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego, zanim zaczniesz zwlekać ze spłatą swoich zadłużeń. Bank po upływie miesiąca od terminu ostatniej nieuregulowanej spłaty zgłosi ten fakt do BIK, które aktualizuje dane co miesiąc. Wnioskując o konsolidację z negatywnym wpisem, możesz spodziewać się odmowy konsolidacji, nawet jeżeli masz warunki do tego, by spłacić kredyt z niższymi ratami.
Zgłoś się do banku, gdy tylko zauważysz, że Twój domowy budżet nie jest w stanie pokryć rat, które Cię obowiązują. Taka postawa, a także wyrażenie chęci spłaty swoich kredytów, spowoduje, że bank chętniej dostosuje kredyt konsolidacyjny do Twoich możliwości, zmniejszając miesięczne opłaty do minimum.

Jakie zadłużenia możesz skonsolidować?

Musisz pamiętać, że nie wszystkie zobowiązania finansowe są możliwe do skonsolidowania. Możliwe jest połączenie wszystkich zadłużeń zaciągniętych w bankach, w tym kredyty gotówkowe (wybierz najtańszy z rankingu na: https://www.17bankow.com/ranking-kredytow-gotowkowych), kredyty samochodowe, kredyty hipoteczne, zadłużenia w koncie, a nawet pożyczki hipoteczne.
Kredyt konsolidacyjny nie obejmuje pożyczek gotówkowych, których umowy zostały zawarte w parabankach.

Warunki otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej

Bank przed wydaniem decyzji o przyznaniu kredytu konsolidacyjnego dokładnie sprawdzi Klienta, który złoży wniosek o zobowiązanie. Najważniejsze dla banku będzie sprawdzenie wiarygodności kredytobiorcy i zminimalizowanie ryzyka, jakie towarzyszy podpisaniu umowy.
W pierwszej kolejności sprawdzana jest zdolność kredytowa Klienta. Wymagane jest dostarczenie zaświadczenia o wysokości miesięcznych dochodów, a także rodzaju umowy, podpisanej z pracodawcą.

Bank dodatkowo skorzysta z informacji zebranych przez Biuro Informacji Kredytowej. Raport BIK uwzględnia wszystkie zadłużenia, harmonogram spłat, a także wszystkie zaległe długi, opóźnienia względem zawartej umowy, a nawet fakt, że kredytobiorca jest żyrantem. Aby bank zdecydował się udzielić kredytu, wymagana jest dobra historia kredytowa, która podnosi wiarygodność kredytobiorcy.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ