Dzisiaj w świecie biznesu jesteśmy świadkami postępującej globalizacji, sprawiającej, że poszczególne branże są bliżej siebie niż kiedykolwiek. A skoro możesz tak łatwo docierać do Klienta poza granicami Twojego kraju, to prawdopodobnie domyślasz się, że prędzej czy później, nie unikniemy podjęcia współpracę z którąś firmą z branży spedycji międzynarodowej. Powstaje jednak pytanie: jak szybko sprawdzić, która z nich jest uczciwa i będzie warta naszego zaufania?

Co inni powiedzą?

Na samym początku, warto spojrzeć na dany podmiot pod kątem tego, jak jest postrzegany przez otoczenie zewnętrzne. Naszym pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie opinii wśród przeszłych, jak i obecnych klientów. Jest to bardzo proste, ale niesamowicie skuteczne – spora liczba serwisów jest całkowicie obiektywna i nie pozwala na ingerencję przedsiębiorców w moderowanie poszczególnych wypowiedzi. Daje to bardzo jasny obraz tego, czego możemy się spodziewać, gdy podpiszemy umowę ze spedytorem. Nie zaszkodzi jeszcze sprawdzenie uzyskanych przez dane przedsiębiorstwo certyfikatów. Jeżeli zastanawiacie się dlaczego, to już odpowiadamy – to świetny wyznacznik tego, jak firma jest postrzegana przez samą branżę!

Wypłacalność przede wszystkim

Strzelalibyśmy, że w waszym interesie byłoby również sprawdzenie tego, czy dana firma jest wypłacalna. Niektórych może to zdziwić, ale nawet duże firmy spedycyjne mają nierzadko problemy z odpowiednią sytuacją finansową czy nawet bieżącymi płatnościami! Krótkotrwałe trudności mogą wynikać z odroczonych płatności, jednak w naszej głowie powinna się zapalić czerwona lampka, jeżeli dostrzegamy, że przeciągają się one przez miesiące albo co gorsze… lata! Jak jednak to zrobić? Możliwe, że nie zdajecie sobie sprawy z tego, ale sporo z największych graczy na rynku publikuje coroczne raporty finansowe, dające nam jasną wizję tego, jak miewa się firma.

Podsumowanie

Być może nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak łatwo można prześwietlić daną firmę spedycyjną. Pamiętając, że to zaledwie czubek góry lodowej, pamiętajmy o tym, że w naszych rękach lądują przepotężne narzędzia, dające nam jasny obraz tego, czy wybrane przez nas przedsiębiorstwo jest warte uwagi. Jej brak może być bardzo kosztowny – nie tylko dla finansów naszej firmy, ale także jej przyszłości!

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą spedycyjną Bitlogistics.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ