4 oznaki, że Twojej firmie potrzebny jest outsourcing IT

Istnieją dwa sposoby, dzięki którym firma może korzystać z usług związanych z nowymi technologiami. Albo sama będzie utrzymywać dział złożony z informatyków i programistów albo wybierze outsourcing IT. Warszawa jest jednym z miast, gdzie ta druga opcja zyskuje na popularności. Jeśli nie wiesz, czy Twój biznes też mógłby na tym skorzystać, sprawdź w jakich przypadkach to rozwiązanie jest opłacalne.

Realizowanie zadań trwa w nieskończoność

Czy często się zdarza, że realizacja projektu zajmuje więcej czasu niż zakładano? W takich przypadkach, problemem bywa niedostateczna liczba pracowników IT. Naprawdę ciężko zaczyna być wtedy, gdy jeden z nich bierze urlop albo zachoruje.To rodzi trudności, nie tylko przy dużych projektach, ale nawet na co dzień, np. gdy trzeba usunąć usterkę, która uniemożliwia pracę całej firmie. Rozwiązaniem mogłoby być zatrudnienie większej liczby osób, ale to pociąga za sobą większe  koszty. Alternatywę stanowi outsourcing IT. Korzystając z usług zewnętrznej firmy,nie musisz się martwić przestojami spowodowanymi nieobecnością zatrudnionych. Jednocześnie możesz też zaoszczędzić. Często cena takiej usługi bywa niższa niż stałe utrzymywanie dużej liczby pracowników. Poza tym, outsourcing IT pozwala również zapomnieć o problemach związanych z organizacją rekrutacji i dodatkową obsługą kadrowo-płacową. Firma outsourcingowa bierze to wszystko na siebie. Na stronie https://altimi.com/outsourcing-it-warszawa znajdziesz więcej informacji o tym, jak wygląda współpraca z takim usługodawcą.

Plany ambitne, ale brak wykonawców. Rozwiązaniem outsourcing IT? Warszawa

Niemal każda firma korzysta obecnie z nowoczesnych technologii. Nie oznacza to jednak, że utrzymywanie działu IT zawsze jest opłacalnym rozwiązaniem. Czasem jednak pojawia się konieczność skorzystania z pomocy informatyków bądź programistów. Wtedy warto rozważyć outsourcing IT. Warszawa to miasto, w którym coraz większym zainteresowaniem cieszy się team leasing. To model współpracy z zewnętrznym zespołem specjalistów IT, którzy opracowują projekty dla danej firmy. Dzięki temu rozwiązaniu, nie trzeba zatrudniać nowych osób i stale ich opłacać. Przedsiębiorstwo ponosi, więc mniejsze koszty, a mimo to może realizować swoje plany.

Projekty czekają w kolejce, a informatycy nie mają czasu

Im prężniej firma się rozwija, tym więcej projektów ma w planach. Jeśli każdy z nich wymaga wiedzy z zakresu IT, pracownicy mogą mieć kłopot z wywiązywaniem się ze wszystkich zadań. W rezultacie są one wykonywane niedbale i bez przywiązywania uwagi do szczegółów. Na dodatek, ciągle trzeba naprawiać błędy, co wydłuża czas realizacji. Jeśli Twój biznes zmaga się z tym problemem, konieczny może się okazać outsourcing IT. Warszawa jest pełna firm, które zlecają część zadań zewnętrznym zespołom. Ten model outsourcingu nosi nazwę team leasing. Polega na korzystaniu z usług grupy programistów, którzy realizują projekt dla danej firmy. Mogą oni współpracować z zatrudnionymi w niej pracownikami działu IT. W rezultacie, tworzy się grupa o wyspecjalizowanych kwalifikacjach. To rozwiązanie pozwala zatrudnionym w nich informatykom i programistom skupić się na pozostałych zadaniach. To z kolei pozytywnie wpływa na jakość wykonywanej przez nich pracy.

Nie brakuje pomysłów, ale nie wiadomo jak je wcielać w życie

Masz wrażenie, że Twój zespół nie ma sobie równych pod względem kreatywności, ale niewiele z tego wynika? Częstym powodem takiego stanu jest brak wystarczająco obszernej wiedzy u osób w działach IT. Firmy rzadko mogą sobie pozwolić na zatrudnianie wielu specjalistów z różnych dziedzin. Niestety, bez odpowiednich kwalifikacji żaden projekt nie spełni pokładanych oczekiwań. W tym wypadku również rozwiązaniem może być outsourcing IT. Warszawa jest ośrodkiem, gdzie coraz popularniejszy staje się tzw. body leasing. To model outsourcingu polegający na tym, że do zespołu IT dochodzi dodatkowa osoba spoza firmy. Ma ona dokładnie takie kwalifikacje, jakie są potrzebne do realizacji konkretnego projektu. W momencie kiedy jej usługi nie są już potrzebne, można z nich zrezygnować bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Jeśli w swoim przedsiębiorstwie zaobserwowałeś choć jeden z wyżej opisanych problemów – rozważ outsourcing IT. Warszawa jest miastem, które przyciąga wiele firm. Inwestowanie w rozwiązania IT może dać przewagę nad konkurencją. To rozwiązanie pozwoli Ci z powodzeniem realizować różne innowacyjne projekty i przyczyni się do rozwoju całego biznesu.

Źródło: Software House Altimi

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ