Jak założyć stronę internetową?

Aby założyć stronę internetową nie trzeba mieć dużych środków, ani zlecać projektu specjalistycznej firmie tworzącej strony internetowe. Z takiego rozwiązania korzystają firmy z dużym budżetem, które chcą mieć dopracowany każdy szczegół (np. sklepy internetowe). Na potrzeby zwykłego użytkownika wystarczy strona oparta na gotowym CMS-ie lub stworzona za pośrednictwem kreatora stron internetowych. W sieci znajduje się wiele darmowych poradników, które krok po kroku poprowadzą nam przez proces tworzenia strony, dzięki którym zaoszczędzimy czas. Jeden z lepszych poradników znajduje się na stronie jakzrobicstrone24.pl. Jest on w 100% darmowy.

Zacznij od wykupienia domeny

Aby założyć własną stronę internetową, musisz mieć wykupioną domenę (nazwę z końcówką: pl, com, biz, tv), a także hosting. Gdy wymyślisz nazwę swojej strony, np. wskazującą na tematykę lub swoje imię i nazwisko, musisz sprawdzić, czy ta domena jest dostępna. Choć założenie strony internetowej wydaje się być skomplikowane, nic bardziej mylnego. Coraz więcej firm oferujących domeny i hosting pomaga podpiąć gotowy CMS do domeny i hostingu. Możesz też korzystać z intuicyjnych i bez płatnych kreatorów stron internetowych, które oferują stworzenie strony bez wykupienia hostingu.

Wybierz szablon i spersonalizuj go

Gdy sprawy formalne masz już za sobą, pora na personalizację strony. Jak wybrać odpowiedni szablon? Jeśli ma to być blog lub portal, ważne jest, by na stronie głównej znalazło się jak najwięcej propozycji artykułów. Jeśli to twoje portfolio, zamieść swoje zdjęcie, informacje o tym, czym się zajmujesz, referencje klientów i dostępne rodzaje współpracy. Na tym etapie wybierasz kolor czcionki, rozmieszczenie wpisów, menu, a także wtyczki, np. odsyłające do mediów społecznościowych.

Dodaj treści

Na samym końcu przychodzi czas na regularne dodawanie treści. To pozytywnie wpłynie na pozycjonowanie strony w sieci, przyciągnie nowych użytkowników, pozwoli ci zbudować autorytet i pozycję eksperta. Optymalizuj treści pod kątem SEO i dbaj o to, by w artykułach pojawiały się słowa kluczowe typowe dla twojego biznesu, które sprawdzisz w bezpłatnym narzędziu-planerze słów kluczowych Google.

Jak stworzyć stronę, używając kreatora?

Dzięki kreatorowi stron internetowych stworzysz swoją witrynę w zaledwie kilka minut. Wystarczy zarezerwować domenę, zarejestrować się na wybranym kreatorze stron internetowych, wybrać szablon i spersonalizować go. Zwróć uwagę na design projektów i intuicyjną obsługę kreatora. Strona powinna mieć też wersję mobilną, czyli ładować się nie tylko na laptopie, ale też na smartfonach i tabletach. Wchodząc na stronę kreatora możesz zapoznać się z tutorialami, które pomagają ci spersonalizować witrynę. Kreatory stron internetowych nie tylko umożliwiają stworzenie strony pod własną domeną i z wykupieniem hostingu, ale też stworzenie strony całkowicie za darmo, jednak wtedy wyświetlają się na niej reklamy. Czy warto zakładać bezpłatną stronę? Jeśli nie wiesz, czy starczy ci motywacji, by regularnie prowadzić blog, możesz przetestować swój pomysł, nie ponosząc kosztów. Listę narzędzi, które możesz wybrać znajdziesz np. na blogu: http://kreatorystron.pl/

Dziś nie trzeba tracić miesięcy na projekt strony, ani wydawać na niego kilku tysięcy. Własna strona internetowa przestała być luksusem dostępnym dla nielicznych. Możesz w ten sposób budować markę osobistą, pozycję eksperta, prowadzić dochodowy blog lub własny sklep internetowy.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ