Jak rozliczyć PIT 2017 z ulgą na Internet?

Żyjemy w czasach, kiedy brak dostepu do Internetu odczuwamy bardzo boleśnie. Nie ma mowy ,żeby młody człowiek był offline! Jak skomunikuje się ze znajomymi bez dostępu do Facebooka , Instagrama czy Snapchata. Internet to oprócz rozrywki także do dostęp do wiedzy. Nie ma co ukrywać, już nie możemy bez niego żyć a niektórzy są od niego uzależnieni. Jeśli w 2017 roku podatnik poniósł wydatki mające związek z użytkowaniem Internetu do celów prywatnych (warunek) i posiada na to dokument w postaci dowodu zakupu wystawionego na jego imię i nazwisko, to ma możliwość skorzystania z ulgi internetowej.

Jeśli podatnik prowadzi działalność – wydatki poniesione na Internet będą kosztem podatkowym i nie przysługuje w tym przypadku ulga internetowa. Tak też jest w przypadku osób otrzymujących ekwiwalent za telepracę. Ulga to jeden ze sposobów na optymalizację podatkową, a więc obniżenie należnego fiskusowi corocznego podatku dochodowego. Odliczyć od podatku można tylko abonament, nie może być mowy o kosztach instalacji, czy serwisu. Może to być abonament za internet stacjonarny, internet w smartfonie a nawet koszty poniesione z tytułu korzystania z sieci w kafejce internetowej, (jeśli jeszcze takowe istnieją). W 2014 roku wprowadzono zmiany w zapisach ustawy o PIT, które spowodowały, że z ulgi internetowej podatnicy mają prawo skorzystać tylko przez dwa kolejne lata podatkowe, odpisując ją od podatku w deklaracjach składanych rok po roku. Jeśli podatnik odliczał wydatki na Internet po raz pierwszy w PIT za 2016 rok, w rozliczeniu PIT za 2017 odliczy je ostatni raz. W ramach ulgi na Internet można odpisać od wyliczonego podatku maksymalnie 760 zł, jednak nie więcej niż faktycznie wynoszą rachunki.

Rozliczenie roczne PIT za 2017 rok – gdzie wpisać ulgę na Internet ?

Z przywileju odliczenia od podatku kosztów poniesionych na zakup abonamentu internetowego mogą skorzystać osoby wypełniające formularze: PIT-28, PIT-36, PIT-37 wraz z drukiem PIT/O, czyli załącznikiem służącym do wykazania ulg podatkowych, w tym na Internet. Osoby wypełniające roczne zeznania podatkowe PIT za 2017 rokw formie tradycyjnej, czyli na papierowych formularzach, i mające problem z doborem odpowiedniej deklaracji i załącznika oraz możliwością skorzystania z przysługujących ulg mogą zawsze zwrócić się o pomoc do pracownika urzędu skarbowego i zapytać jak rozliczyć PIT?. My jednak zachęcamy do oszczędzania czasu swojego i urzędników, i proponujemy łatwiejsze, szybsze, bezpieczne rozwiązanie a mianowicie program do rozliczania PIT 2017, którego korzystnym przykładem jest PITax.pl Łatwe podatki . Program, który podpowie, jak rozliczyć wszystkie PITy 2017 i pomoże zoptymalizować podatek dochodowy.

Jak rozliczyć PIT z programem do PIT 2017 ?

Rozliczenie PIT 2017 nie będzie zagadką nie do rozwiązania, jeśli nasze coroczne rachunki podatkowe oddamy w “ręce” dobrego programu, który w kilka minut przygotuje za nas PITy 2017 (jeśli musi złożyć więcej niż jedną deklarację podatkową) Przygodę z programem zaczniemy od udzielenia krótkich odpowiedzi na kilka pytań zadanych przez kreator programu ( więcej info tutaj ) Następnie we wskazane pola wpisujemy kwoty przychodu, kosztów, zaliczek na podatek dochodowy i składki ubezpieczeniowe a także kwoty przysługujących ulg, w tym ulgi internetowej. Program wyliczy kwotę podatku do zapłaty lub do odzyskania w postaci zwrotu z urzędu skarbowego. Wypełniony przez program PIT za 2017 rok może trafić do naszego urzędu skarbowego w wersji e-PIT 2017 .

Artykuł pilotujący projekt „PITax.pl dla OPP”, czyli wspólną inicjatywę Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych (IWOP) oraz firmy PITax.pl Łatwe podatki umożliwiającą organizacjom OPP efektywne pozyskiwanie 1% z podatku PIT.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ