W dzisiejszych czasach jesteśmy przytłoczeni ilością produktów i usług. Dlatego też liczy się już nie tylko forma reklamy, ale przede wszystkim sposób, w jaki dotrze ona do Twojego odbiorcy! W jaki sposób zrobić to skutecznie?

Twoja strona to Twoja wizytówka

Jak promować się w internecie? Zanim zaczniesz inwestować w reklamy, musisz zadbać o własne podwórko. W sieci musisz zawsze pamiętać o swoim www – przecież tutaj mają trafiać klienci i tutaj mają dokonywać zakupu!

Najlepszą promocją jest Twoja strona: jej spójny wizerunek, przejrzysta szata graficzna i wartościowe treści (content marketing). Jeśli do tego na bieżąco będziesz ją optymalizować zgodnie z wytycznymi Google’a, będzie się ona wyżej wyświetlać w wynikach wyszukiwarek.

Na pozycję www w wyszukiwarkach wpływają również linki zewnętrzne, czyli umiejscowione na innych stronach. Jeśli Twój produkt lub usługa (wraz z odnośnikiem do Twojej strony) będzie polecana na portalach, forach czy w mediach społecznościowych, to poprawi się Twoja widoczność w sieci!

SEO to proces, który trwa, ale naprawdę warto o nim nie zapominać!

Oswój klienta z marką, czyli e-mail marketing

Coraz lepsza pozycja w wyszukiwarce to jedno – ale jak zamienić ruch na stronie w konwersję? Trzeba pamiętać, że nie każdy klient jest gotowy do zakupu, niektórzy muszą do niego dojrzeć. Tym bardziej, jeśli mają pozostawić w Twojej kieszeni sporo pieniędzy!

W owym dojrzewaniu możesz swoim klientom pomagać, wysyłając do nich regularnie maile. Możesz w nich podsuwać im poradniki, jak mogą wykorzystywać Twój produkt. Możesz dawać im okazjonalne kody zniżkowe na zakupy u Ciebie. Możesz też po prostu prezentować swoje usługi.

W ten sposób po prostu oswajasz klienta z marką, budzisz w nim zaufanie i potrzebę bliższej interakcji. E-mail marketing to najskuteczniejszy sposób, żeby osoby zainteresowane Twoim produktem, które trafiły na stronę z powodu reklamy czy ciekawych treści, zmienić w Twoich klientów.

Reklama płatna w wyszukiwarce Google

Jeśli zadbałeś już o swoją stronę internetową, tworzysz wartościowy content i komunikujesz się ze swoimi fanami, to czas najwyższy zainwestować w dodatkową reklamę.

Google Adwords jest narzędziem, które pozwala na dokładne zdefiniowanie grupy docelowej. Twoje reklamy mogą przybierać różne formy: oznaczeń na mapach, pierwszych wyników wyszukiwań, informacji w bocznym panelu. Mogą być również grafikami na stronach w sieci Google Adsense.

Z reklamami w Google Adwords możesz dowolnie eksperymentować. Zmieniaj kreacje, hasła, godziny wyświetleń reklamy. Znajdź tę konfigurację, która da Ci największy zysk!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ