Jak skutecznie promować się w internecie?

W dzisiejszych czasach jesteśmy przytłoczeni ilością produktów i usług. Dlatego też liczy się już nie tylko forma reklamy, ale przede wszystkim sposób, w jaki dotrze ona do Twojego odbiorcy! W jaki sposób zrobić to skutecznie?

Twoja strona to Twoja wizytówka

Jak promować się w internecie? Zanim zaczniesz inwestować w reklamy, musisz zadbać o własne podwórko. W sieci musisz zawsze pamiętać o swoim www – przecież tutaj mają trafiać klienci i tutaj mają dokonywać zakupu!

Najlepszą promocją jest Twoja strona: jej spójny wizerunek, przejrzysta szata graficzna i wartościowe treści (content marketing). Jeśli do tego na bieżąco będziesz ją optymalizować zgodnie z wytycznymi Google’a, będzie się ona wyżej wyświetlać w wynikach wyszukiwarek.

Na pozycję www w wyszukiwarkach wpływają również linki zewnętrzne, czyli umiejscowione na innych stronach. Jeśli Twój produkt lub usługa (wraz z odnośnikiem do Twojej strony) będzie polecana na portalach, forach czy w mediach społecznościowych, to poprawi się Twoja widoczność w sieci!

SEO to proces, który trwa, ale naprawdę warto o nim nie zapominać!

Oswój klienta z marką, czyli e-mail marketing

Coraz lepsza pozycja w wyszukiwarce to jedno – ale jak zamienić ruch na stronie w konwersję? Trzeba pamiętać, że nie każdy klient jest gotowy do zakupu, niektórzy muszą do niego dojrzeć. Tym bardziej, jeśli mają pozostawić w Twojej kieszeni sporo pieniędzy!

W owym dojrzewaniu możesz swoim klientom pomagać, wysyłając do nich regularnie maile. Możesz w nich podsuwać im poradniki, jak mogą wykorzystywać Twój produkt. Możesz dawać im okazjonalne kody zniżkowe na zakupy u Ciebie. Możesz też po prostu prezentować swoje usługi.

W ten sposób po prostu oswajasz klienta z marką, budzisz w nim zaufanie i potrzebę bliższej interakcji. E-mail marketing to najskuteczniejszy sposób, żeby osoby zainteresowane Twoim produktem, które trafiły na stronę z powodu reklamy czy ciekawych treści, zmienić w Twoich klientów.

Reklama płatna w wyszukiwarce Google

Jeśli zadbałeś już o swoją stronę internetową, tworzysz wartościowy content i komunikujesz się ze swoimi fanami, to czas najwyższy zainwestować w dodatkową reklamę.

Google Adwords jest narzędziem, które pozwala na dokładne zdefiniowanie grupy docelowej. Twoje reklamy mogą przybierać różne formy: oznaczeń na mapach, pierwszych wyników wyszukiwań, informacji w bocznym panelu. Mogą być również grafikami na stronach w sieci Google Adsense.

Z reklamami w Google Adwords możesz dowolnie eksperymentować. Zmieniaj kreacje, hasła, godziny wyświetleń reklamy. Znajdź tę konfigurację, która da Ci największy zysk!

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ