Internet jest najpowszechniejszym źródłem ogłoszeń pracy. Dzięki niemu można stosunkowo szybko znaleźć interesującą nas ofertę, a następnie za pośrednictwem portalu lub poczty elektronicznej przesłać swoją aplikację. Dzięki specjalistycznym serwisom ogłoszeniowym można sprofilować swoje wyszukiwania. Warto pamiętać, że oferty pracy zamieszczane są także na portalach społecznościowych, w tym szczególności na: LinkedIn, GoldenLine i Facebooku.

Bez względu na preferowaną formę poszukiwania pracy, przed podjęciem działań należy zastanowić się nad tym, czym chcielibyśmy się zajmować. Decyzja ta może być podyktowana zainteresowaniami, umiejętnościami, kompetencjami, a także wykształceniem.

Specjalistyczne portale ogłoszeniowe

Jedną z możliwości poszukiwania pracy w Internecie jest skorzystanie ze specjalistycznych portali ogłoszeniowych, np. https://www.randstad.pl/. Jest to opcja polecana dla wszystkich osób bez względu na wiek, doświadczenie zawodowe, kompetencje czy rodzaj poszukiwanej pracy. Zaletą tego typu portali ogłoszeniowych jest możliwość zawężenia pola poszukiwań, m.in. do miejsca zamieszkania, branży oraz formy zatrudnienia. Dzięki temu można zaoszczędzić czas, a co za tym idzie szybko znaleźć interesującą ofertę pracy. Przy czym warto pamiętać, że na takich portalach mogą pojawiać się również fałszywe ogłoszenia, których celem jest wyłudzenie pieniędzy lub wykorzystanie pracownika.

Media społecznościowe – czy można na nich znaleźć pracę?

Inną formą poszukiwania pracy w Internecie jest korzystanie z mediów społecznościowych. Opcja ta polecana jest dla osób, które szukają konkretnej pracy i mają jasno zdefiniowaną ścieżkę rozwoju zawodowego. Ogłoszenia o pracy z powodzeniem można znaleźć na najpopularniejszym serwisie społecznościowym – Facebooku. Należy ich szukać na grupach branżowych, a także na stronach konkretnych firm. Oprócz tego warto również skorzystać ze specjalistycznych serwisów rekrutacyjnych: polskiego – GoldenLine i międzynarodowego – LinkedIn. Ciekawą opcją jest funkcja „open candidates” (otwarci kandydaci), która pozwala na udostępnienie swojego profilu podmiotom, które prowadzą rekrutację.

Strony internetowe pracodawców

Pracę można znaleźć również na oficjalnych stronach internetowych pracodawców. Większość firm – w tym szczególnie dużych – informuje o prowadzonych aktualnie rekrutacjach w zakładce „kariera” lub „praca”. Rozwiązanie to polecane jest w szczególności osobom, których interesuje praca w konkretnej firmie. Poza tym tego typu oferty pracy zazwyczaj kierowane są do specjalistów, którzy mają doświadczenie zawodowe, a nierzadko również wykształcenie kierunkowe.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ