Czasopisma IT – co wybrać, gdzie zamówić

Większość z nas informacje na temat nowinek technologicznych oraz nowych możliwości czerpie z Internetu lub własnych doświadczeń. Warto jednak mieć również na uwadze specjalistyczną prasę IT. Choć polski rynek nie opływa w nadmiar wartościowych tytułów, to istnieją czasopisma, na które naprawdę warto zwrócić uwagę.

Niestety, polski rynek czasopism IT znacząco odstaje od tego, który obserwować można poza granicami naszego kraju. Wydawnictwa brytyjskie czy amerykańskie mocno stawiają na magazyny traktujące o nowych technologiach. W Polsce wciąż jest to nisza, która jednak regularnie się rozwija, co daje możliwość patrzenia w przyszłość ze sporą dozą optymizmu. Choć znalezienie ciekawego i aktualnego magazynu IT przypomina szukanie igły w stogu siana, to podczas nurkowania można wyłuskać prawdziwe perełki. Warto więc zapoznać się z tytułami, które mogą stanowić prawdziwie wartościowe źródło wiedzy.

Coś dla profesjonalistów

Jednym z nich jest Programista, czyli magazyn ukazujący się każdego miesiąca. Jest to czasopismo kierowane do nie tylko do tytułowych programistów, lecz do wszystkich osób z szeroko pojętej branży IT, zwłaszcza do tzw. team leaderów. Lektura Programisty z pewnością pomoże nie tylko w poszerzeniu wiedzy, lecz również w ugruntowaniu i usystematyzowaniu już posiadanych informacji.

Drugim czasopismem wartym uwagi każdej osoby interesującej się branżą IT jest inny miesięcznik obecny na rynku od wielu lat – Computerworld. Profil czasopisma jest nieco inny, gdyż skupia się ono na dostarczaniu wiedzy, która jest szczególnie przydatna dla osób podejmujących decyzję w przedsiębiorstwach. Nie brakuje jednak tematów opisujących rozwiązania informatyczne, które dają wymierne efekty i warto wdrożyć w innych miejscach. Magazyn zdecydowanie większy nacisk stawia na biznesowy strony użycia informatyki, dzięki którym możliwe jest zbudowanie przewagi nad konkurencyjnymi firmami.

Oba powyższe czasopisma są czołowymi tytułami na polskim rynku prasy IT. Budowana przez lata pozycja, redaktorzy o wysokich kwalifikacjach i interesujące artykuły to zdecydowanie mocne strony owych miesięczników.

I dla hobbystów

Ponadto warto pamiętać o kultowych czasopismach, takich jak Komputer Świat, PC Format czy PC World, które towarzyszyły wielu z nas w najmłodszych latach i podczas pierwszy przygód z komputerem. Choć dla prawdziwego pasjonata nie mają one takiej wartości jak przed laty, to wciąż są bardzo dobrą lekturą dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze światem IT.

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z komputerami lub nie interesują Cię specjalistyczne artykuły, to warto rozważyć zapoznanie się z powyższymi tytułami. Mogą być one świetną podstawą przed zdobywaniem kolejnych poziomów w Twojej informatycznej edukacji.

Jak zamówić prenumeratę?

Dzięki nowoczesnym technologiom zamówienie prenumeraty gazet IT jest możliwe m.in. poprzez dedykowaną stronę internetową kiosku Ruch. Wśród możliwości dostawy czasopism znajduje się darmowa wysyłka do kiosku Ruch oraz dwa rodzaje doręczeń za pośrednictwem Poczty Polskiej – wariant ekonomiczny i priorytetowy. Mnogość opcji sprawia, że każdy zainteresowany znajdzie opcję odpowiadającą jego potrzebom.

Jeśli chcesz otrzymywać zamówione czasopisma z dostawą do Twojego domu, skorzystaj już dziś z możliwości oferowanych przez prenumeratę. Cała wiedza z polskich magazynów IT dostarczana będzie pod Twój dach!

Jak skonfigurować Twoją prenumeratę? Wybierz interesujące Cię tytuły. Następnie wybierz formę odbioru przesyłek – jeśli zdecydujesz się na darmową dostawę czasopism do kiosku Ruch, to należy wybrać placówkę, gdzie zostaną dostarczone gazety. Kolejnym wymaganym krokiem jest podanie niezbędnych danych osobowych, które pomogą zapewnić maksymalną jakość obsługi. W ostatniej karcie możesz dokonać płatności za Twoje zakupy za pomocą dwóch opcji – przelewu lub za pośrednictwem karty płatniczej. To wszystko! Teraz wystarczy jedynie cierpliwie czekać na zamówione tytuły, a następnie zanurzyć się w pochłaniającej lekturze.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ