Dziecko w samochodzie

4 ciekawe aplikacje dla dzieci

Dziecko w samochodzie

Lot samolotem, jazda samochodem do przedszkola czy szkoły, wizyta u znajomych. Wszystkie te sytuacje oraz wiele innych wymagają od rodziców zaangażowania i wymyślania kreatywnych zabaw, mających zapobiec dziecięcej nudzie. Najmłodsi uwielbiają gry i zabawy, także te na telefonie czy tablecie. Które z nich warto zaproponować dzieciom?

Pou

POU
POU

Zabawa polega na opiekowaniu się pupilem. Aplikacja posiada przyjemną dla oka i czytelną szatę graficzną, zaprojektowaną specjalnie dla dzieci. Możemy porównać ją do Tamagotchi, gdzie zadaniem najmłodszych jest opieka nad zwierzątkiem lub ulubioną postacią z bajek. Pou to urocze stworzenie, które można karmić, myć oraz bawić się z nim wybierając różne, dostępne w aplikacji opcje. Dzieci z chęcią obserwują rozwój swojej wirtualnej maskotki i dbają o jej dobry nastrój. Aplikacja popularna i uwielbiana przez najmłodszych na całym świecie.

Play water 3

Play water 3
Play water 3

Gra charakteryzuje się dużą kreatywnością, dzięki czemu z łatwością trafia w gust ciekawych świata dzieci. Aplikacja polega na tworzeniu poprzez dotyk kropelek wody. Po obróceniu tabletu dziecko może przesuwać wodę w dowolną stronę. Rysowanie przeszkód, mieszanie wody o różnych barwach i sprawdzanie, co z nich powstaje – to właśnie najważniejsze cechy aplikacji Play water 3.

LEGO Juniors Quest

Lego - Junior Quest
Lego – Junior Quest

Trudno znaleźć dziecko, które nie lubi klocków LEGO. Zabieranie ze sobą klocków w odwiedziny do rodziny czy też w podróż na wakacje może być problematyczne, dlatego też aplikacja jest alternatywą dla najmłodszych kochających zabawę w towarzystwie klocków LEGO. Seria gier LEGO System oferuje zabawę m.in. z cyrkiem czy pociągiem. Dzięki temu dziecko może poczuć się jak konstruktor pojazdów i przenieść się do krainy swojej wyobraźni.

Aplikacja Memory Zwierzęta

Memory zwierzęta
Memory zwierzęta

Propozycja aplikacji, która oprócz zabawy pomoże rozwijać pamięć u dziecka. Podczas gry najmłodsi koncentrują się na poszczególnych elementach, mają okazję wykazać się i pracować nad swoją koordynacją wzrokowo-ruchową. Zabawa polega na odkrywaniu kart, pod którymi kryje się wizerunek zwierząt. Dziecko łączy karty w pary, a następnie słucha odgłosów wydawanych przez zwierzęta przedstawione na wybranych kartach. Dodatkową zaletą aplikacji jest wymawianie nazw zwierząt przez lektorów w różnych językach, przez co dzieci jednocześnie korzystają z nauki języka obcego. Istnieje możliwość dopasowania poziomu trudności gry do wieku dziecka.

Aplikacje dla dzieci zostały stworzone z uwzględnieniem ich potrzeb rozwojowych oraz zachowaniem bezpieczeństwa. Pomimo tego rodzice powinni zwracać uwagę na korzystanie przez dzieci nie tylko z aplikacji, ale z Internetu w ogóle. Konieczne jest sprawdzanie, w jaki sposób dzieci używają telefonu i tableta i pilnowanie, by nie natrafiły na zagrożenia czyhające na nie w sieci.

Comments are closed.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ