Konferencja Google I/O

Nowości Google I/O 2017 – newsy z konferencji

Konferencja Google I/O

Na konferencji dla programistów zorganizowanej w Kalifornii, Google zaprezentował nowości, jakie czekają na specjalistów w najbliższym czasie. Sprawdź, jakie zmiany zaproponował Google podczas tegorocznego wydarzenia.

Google Lens

Sundar Pichai, prezes Google, zaprezentował nowe narzędzie, jakim jest Google Lens. Dzięki niemu Google Assistant zyska możliwość sprawnego korzystania z kamerki smartfona i jednoczesnego wyszukiwania rzeczy, które zaobserwuje. Co ważne, z funkcji będzie można czerpać również w innych usługach oferowanych przez Google. Za pomocą programu otrzymamy informacje związane z daną rzeczą, którą zobaczy i zarejestruje kamera. Przykładowo, jeśli skierujemy kamerkę na ulotkę lub plakat wybranego wydarzenia,  wówczas Assistant wskaże nam stronę, gdzie będzie można zakupić bilety na nie oraz wyświetli informacje na temat jego organizatora czy też innych istotnych kwestii z nim związanych.

Cloud TPU

Google mocno nakierowuje swoje działania na obszary związane ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. Usługa Cloud TPU pozwola uczyć maszynowo aplikacje używane przez użytkowników. Jest ona odpowiedzią na ograniczenia w rozwoju sztucznej inteligencji, gdzie pojawia się deficyt wystarczającej mocy obliczeniowej. Google wychodzi z propozycją nowych układów TPU. Pierwsze TPU wprowadzone przez firmę w zeszłym roku zostało udoskonalone – Google tworzy nową generację, jaką jest właśnie Cloud TPU. Jedną z głównych zalet tego rozwiązania jest opcja łączenia pojedynczych Cloud TPU. Docelowo może ich być 64, co daje szansę na wykorzystanie aż 11,5 petaflopów w celu trenowania algorytmów inteligencji sztucznej. Ponadto Cloud TPU w łatwy sposób sparujemy z procesorami Intela z linii Skylate, a także układami graficznymi Nvidii. Poprzez takie działanie zyskujemy możliwość stworzenia doskonałego systemu do uczenia maszynowego.

Google Zdjęcia z nową funkcją

Rozbudowano usługę Google Zdjęcia. Od tej chwili będzie można dzielić się zdjęciami z użytkownikami, których wizerunek nie został przedstawiony na fotografii. Proponowana funkcja Shared Libraries umożliwia dzielenie się zdjęciem z bliską osobą. Z kolei Photo Books  pozwoli nam wybrać te zdjęcia do druku, które wydrukuje i prześle Google – całość zostanie przesłana w formie tradycyjnego albumu.

Inteligentny głośnik Google

Google wprowadził opcję darmowego połączenia głosowego oraz dzwonienia bez konieczności dotykania urządzenia. Jedyne co trzeba zrobić, to wypowiedzieć na głos polecenie i powiedzieć, do kogo chcemy zadzwonić. Po usłyszeniu komendy głośnik Google Home nawiąże połączenie całkowicie bezpłatnie. Dodatkowo funkcja ta pozwala na automatyczne powiadomienie użytkownika m.in. o zmianach w natężeniu ruchu drogowego. Co ważne, nowe możliwości inteligentnego głośnika Google nie są dostępne dla użytkowników z Polski.

Google proponuje swoim użytkownikom zmiany, mające na celu podniesienie jakości korzystania z dostępnych już funkcji. Niektóre z nich są większe, niektóre nieco mniejsze, jednakże ich ostateczna ocena zależy od potrzeb danego użytkownika, który zweryfikuje korzyści z nich płynące.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ