Serwis Apple – najczęściej występujące usterki

Nawet najdroższe oraz najlepsze urządzenia, mogą mieć pewne wady. Pomimo wielu starań producentów i zastosowania najnowszych technologii w czasie produkcji, uszkodzenia mogą również występować w wypadku sprzętu firmy Apple, jak chociażby iPhone czy MacBook. Poniżej, postaramy się opisać najczęściej występujące usterki w obu tych urządzeniach.

iPhone – co najczęściej może się w nim zepsuć?

Największa ilość usterek w telefonach od marki Apple, zdarza się zaraz po premierze wybranego modelu. Czasami może to być rezultat niedopatrzeń producenta, a nierzadko specyfikacji konkretnego urządzenia. Charakterystyczne dla tych telefonów fabryczne wady, które wykrywane są niedługi czas po pojawieniu się na rynku modelu, przyczyniają się do faktu, iż możliwe jest ich szybkie wyeliminowanie.

Jednym z najczęściej wymienianych elementów, jest bateria. W tym przypadku wadą fabryczną, może być krótki czas jej pracy. Wówczas konieczna może być wymiana baterii iPhone w Poznaniu w profesjonalnym serwisie. Inne wady fabryczne, to: przegrzewanie się telefonu, problemy z głośnikiem czy niereagujący ekran. Poza tym zdarzyć się mogą też uszkodzenia mechaniczne tych urządzeń, gdzie niezbędna może się okazać wymiana szybki iPhone w Poznaniu w punkcie serwisowym.

MacBook – najczęściej występujące usterki

Wśród najczęściej pojawiających się usterek, w przypadku których musimy odwiedzić serwis MacBook Poznań, warto wymienić chociażby:

  • strata wydajności baterii – taki problem raczej ciężko będzie uznać za usterkę, gdyż każda z baterii litowo-jonowych odznacza się określoną żywotnością. Koszt dokonania wymiany przez serwis, to zwykle kilkaset złotych,
  • uszkodzenie matrycy – w wybranych urządzeniach MacBook po czasie pojawić się mogą kłopoty z ich matrycą. Tak naprawdę nie tyczą się one całości matrycy, a raczej antyrefleksyjnej powłoki. Użytkownik, którego komputer nie jest już na gwarancji, może usunąć w serwisie antyrefleksyjną warstwę. Jeśli zaś uważa, iż w takiej sytuacji jego oczy będą się zbytnio męczyły, niezbędne może się okazać dokonanie wymiany całości matrycy,
  • uszkodzenie gładzika – uszkodzenie touchpada  może mieć różne symptomy. Zalicza się do nich niezbyt dokładne funkcjonowanie, poruszanie się kursora w sposób skokowy, jak również kliknięcia samoczynne. Warto mieć jednak na względzie, iż nie za każdym razem konieczna jest jego wymiana. Czasami wystarczające będzie zaktualizowanie oprogramowania, w innej sytuacji dokonanie wymiany będzie, jednakże niezbędne. 
Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ