Sprzedaż spółek gotowych do prowadzenia działalności gospodarczej – korzyści z kupna gotowej spółki

Jeśli masz gotowy produkt np. portal e-usług, sklep internetowy lub inny biznes i musisz natychmiast założyć spółkę, zastanów się nad zakupem gotowej spółki. Gotowe spółki oferowane przez kancelarie prawne zaoszczędzą Twój czas, pieniądze i energię i pozwolą Ci robić to co jest najważniejsze. Doświadczeni eksperci w dziedzinie prawa prowadzący sprzedaż spółek oferują nie tylko przekazanie założonej firmy gotowej do prowadzenia działalności gospodarczej, ale też jej obsługę.

Gotowe spółki, czyli jakie? Charakterystyka gotowych spółek

Firmy oferujące sprzedaż spółek, przeważnie kancelarie prawne, zakładają spółki i przygotowują je od strony formalnej do prowadzenia działalności gospodarczej. Takie gotowe spółki są przeważnie zarejestrowane w dużych miastach, często w Warszawie (i mają adekwatne adresy). Posiadają:

  • wpłacony kapitał zakładowy – prawo wymaga minimalnego kapitału zakładowego w wysokości 5000 złotych w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością,
  • numery w Krajowym Rejestrze Sądowym, REGON, NIP i VAT (tzw. NIP europejski),
  • prowadzone wewnętrznie zapisy księgowe,
  • zarząd,
  • firmowy rachunek w banku.

Gotowe spółki oferowane na sprzedaż nie posiadają natomiast żadnych zobowiązań – nie mają historii operacji gospodarczych ani zawartych umów, są wolne od długów. Do prowadzenia działalności gospodarczej sprzedaje się gotowe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Dlaczego warto kupować gotowe spółki? Kto może kupić spółkę?

Sprzedaż spółek to usługa skierowana do inwestorów prywatnych, samorządów i organów państwowych. Jedynym wymogiem stawianym nabywcy gotowej spółki jest posiadanie przez niego kapitału pozwalającego na zakup takiej spółki.

Usługa sprzedaży spółek pozwala nabywcy zaoszczędzić wiele czasu, energii i pieniędzy potrzebnych do samodzielnego założenia firmy – to największa zaleta. Korzyścią płynącą z zakupu gotowej spółki jest też obsługa całego procesu przekazania firmy przez doświadczonych specjalistów. Najlepsze kancelarie oferujące gotowe spółki na sprzedaż umożliwiają nabywcy skorzystanie z pakietu usług dodatkowych związanych z prowadzeniem spółki.

Proces przejęcia spółki polega na przekazaniu praw do udziałów, sporządzeniu wszystkich niezbędnych dokumentów (pełnomocnictw, umów, powołania nowego zarządu spółki) oraz wsparciu w dopełnieniu formalności w banku i KRS oraz zobowiązań wobec urzędu skarbowego (związanych z deklaracją PCC-3).

Kancelaria sprzedająca gotowe spółki umożliwia w ramach usług dodatkowych m.in. zmianę nazwy spółki, jej adresu, właściwego urzędu skarbowego, podwyższenie kapitału zakładowego. Może też oferować korzystne warunki obsługi spółki w ramach sekretariatu korporacyjnego.

Anna Harasymiuk

Zobacz także: Zalety outsourcingu płac

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ