Najbardziej wartościowe wtyczki do WordPressa na bloga lub stronę

WordPress to zdecydowanie najbardziej popularny system zarządzania treścią, tzw. CMS. Z pewnością po części dlatego, że ma on przygotowanych tysiące gotowych szablonów. Równie wiele jest wszelkiego rodzaju wtyczek, które pomagają w zarządzaniu stroną internetową. Oto najbardziej wartościowe wtyczki, które warto wykorzystać, mając stronę opartą na WP.

Yoast SEO — optymalizacja

Z każdej strony wiele słyszy się dziś o zabiegu pozycjonowania. Rzeczywiście w dobie tak wielkiego natłoku stron w tej samej branży ich pozycjonowanie to zabieg niezbędny do tego, aby zaistnieć w sieci. Plugin Yoast SEO to absolutna podstawa przy wdrażaniu jakichkolwiek działań pozycjonujących. Największą zaletą tej wtyczki jest analiza każdej podstrony. Jasno wskazuje ona, które elementy należy zmienić, aby poprawić SEO.

Google Analytics for WordPress — statystyki strony

Wtyczka Google Analytics for WordPress to jak sama nazwa wskazuje plugin umożliwiający integrację panelu administracyjnego strony ze statystykami Google Analytics. Dzięki temu bez konieczności logowania się do Google w szybki i prosty sposób można sprawdzić statystyki odwiedzin witryny.

TinyMCE Advanced – zarządzanie wpisami

TinyMCE Advanced to prosta w obsłudze wtyczka, która jest niezbędna do zarządzania treścią. Ten edytor wpisów jest równie prosty, a nawet prostszy od dobrze znanego nam Worda. Dzięki temu z dodawaniem treści, zdjęć czy wideo poradzi sobie nawet kompletny laik.

Google XML Sitemaps — mapa witryny

Chcąc mieć dobrze zoptymalizowaną i przyjazną wyszukiwarkom stronę stworzyć należy mapę witryny. Pomaga w tym wtyczka Google XML Sitemaps. Jej najnowsza wersja jest na tyle zaawansowana, że aktualizuje mapę strony po każdym dodanym wpisie.

WordPress Database Backup — baza danych

Wielokrotnie pamiętamy o wyglądzie witryny czy optymalizacji. Zapominamy o równie ważnym backupie. Ta wtyczka robi go na bieżąco. Dlaczego jest to tak ważne? Ano dlatego, że w razie jakiejś awarii, kiedy nasz WordPress ulegnie awarii, nie utracimy treści, ustawień czy wtyczek i będziemy mogli do nich powrócić.

Backup jest tutaj tak samo ważny, jak ma to miejsce przy serwerze, na którym znajduje się taka strona. U takich dostawców hostingu jak  wer.pl, kopia bezpieczeństwa wykonywana jest codziennie.

NextScripts: Social-Network Auto Poster — social media, czyli Facebook, Twitter, Google+

Słyszeliście o stwierdzeniu “Nie ma Cię na Facebooku, to nie istniejesz”? Nie jest to wcale oderwane od rzeczywistości i wyraźnie pokazuje, jak silną pozycję mają dziś social media. Warto zadbać, aby publikowane treści regularnie lądowały na Facebooku, Twitterze, LinkedIn czy Google+. Pomoże w tym plugin NextScripts: Social-Network Auto Poster.

iThemes Security – bezpieczeństwo

Internet to nie tylko niemal niczym nieograniczone możliwości. To również ryzyko. Boty i hakerzy tylko czyhają na nieodpowiedzialnych użytkowników, którzy w odpowiedni sposób nie zabezpieczą swoich kont czy stron. Wtyczka iThemes Security mocno im takie nielegalne działania utrudni. Mimo że jest prosta w instalacji, korzysta z wielu zaawansowanych rozwiązań mocno utrudniających włamanie na stronę.

Broken Link Checker — nieaktywne linki

Strony o długim stażu mogą mieć wiele linków do niedziałających podstron. Plugin Broken Link Checker informuje o tym właściciela witryny. Ten może wówczas taki link usunąć lub dokonać przekierowania na inną podstronę. Szczególnie pomocne jest to w sytuacji, kiedy to nasza podstrona linkuje do strony spamowej, co jest źle odbierane przez roboty Google.

Podsumowanie

Wszystkie powyższe pluginy są tylko niewielką częścią ze wszystkich dostępnych wtyczek, które można zainstalować na CMS-ie WordPress. Przydatnych w prowadzeniu strony na WP wtyczek jest więcej. Wydaje się jednak, że wszystkie wymienione w tym artykule to ich abecadło.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ