Wordpress rocket

5 najpopularniejszych systemów do zarządzania treścią CMS

Wordpress rocket

Popularność systemów zarządzania treścią nie maleje. Dzięki nim możliwe jest organizowanie, publikowanie oraz modyfikowanie stron internetowych bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej. W ostatnich latach systemy CMS zrewolucjonizowały dziedzinę związaną z projektowaniem stron internetowych. Obecnie mamy do czynienia z setkami takich rozwiązań na rynku. Ich popularność jest różna, jeżeli weźmiemy pod uwagę ogólnoświatowe rankingi. Dziś jednak przyjrzymy się lokalnemu zestawieniu i sprawdzimy, jakich jest 5 najbardziej popularnych systemów CMS w Polsce.

  1. WordPress

WordPress jest zdecydowanie najbardziej popularnym systemem do zarządzania treścią w kategorii open source, a więc platform darmowych. To  najczęściej wykorzystywane rozwiązanie nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Jak pokazują statystyki, ponad 24% ogólnoświatowych stron jest zbudowana właśnie w oparciu o WordPress.  Jest to niezwykle proste i funkcjonalne zarazem rozwiązanie, zarówno pod względem hostingu, jak i zarządzania. Strony, które opierają się na tym rozwiązaniu są zgodne ze standardami W3C oraz dodatkowo zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek. Dzięki bogatej ofercie wtyczek oraz motywów, można tak naprawdę stworzyć dowolną stronę internetową. W Polsce WordPress stanowi aż 70% wszystkich systemów CMS dostępnych na rynku.

  1. Joomla

To kolejny darmowy CMS, który zajmuje drugie miejsce w rankingu. Cieszy się dużą popularnością szczególnie w przypadku małych oraz dużych firm. Jego największą zaletą jest elastyczność oraz łatwość w obsłudze, jeżeli chodzi o kontrolę administracyjną. Joomla posiada aż 64 wersje językowe, w tym również wersję polską. Podobnie jak WordPress, jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek, co stanowi jej dodatkową zaletę.

 

  1. Drupal

 Drupal to także darmowy CMS, zbudowany za pomocą PHP. Tego rodzaju rozwiązania używają najczęściej strony popularnonaukowe. System ten posiada niemalże nieskończone rozszerzenia oraz pluginy. Drupal to z całą pewnością doskonałe rozwiązanie w przypadku skomplikowanych oraz złożonych treści na stronach internetowych.

 

  1. ModX

Na tym CMS-ie działa już ponad 100 tysięcy stron internetowych, a popularność tego rozwiązania rośnie z dnia na dzień. Największą zaletą tego systemu jest przede wszystkim jego użyteczność oraz łatwość w obsłudze. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem własnej strony internetowej. Ten CMS jest także zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek i nie ma w tym przypadku konieczności instalowania dodatkowych wtyczek.

 

  1. Expression Engine

Na piątym i zasłużonym miejscu znalazł się Expression Engine, oparty na PHP. W zakresie tworzenia strony internetowej oferuje zarówno darmowe, jak i płatne opcje. Tego rodzaju system niestety nie zapewnia pełnej swobody w projektowaniu stron internetowych, ale należy szczególnie podkreślić, że jest jak najbardziej przyjazny dla wyszukiwarek i gwarantuje pomoc po zakupieniu licencji.

Comments are closed.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ