Prowadzenie własnego biznesu to idealny sposób na zapewnienie sobie zawodowej niezależności. Nie musisz przejmować się szefem, samodzielnie decydujesz o swoich zarobkach i współpracujesz tylko z tymi klientami, z którymi chcesz. Brzmi jak marzenie? Załóż więc własną działalność, korzystając z listy poniższych inspiracji!

1. Sklep internetowy

Zastanawiając się nad wyborem biznesu dla siebie, na pewno przez myśl przeszło Ci prowadzenie własnego sklepu internetowego. To szansa na udział w dynamicznie rozwijającym się rynku i ciągłe skalowanie przychodów. Co więcej, działalność tego typu nie wymaga od Ciebie żadnego doświadczenia czy specjalistycznych umiejętności.

Aby założyć własny sklep internetowy, wystarczy skorzystać z dobrego oprogramowania e-commerce. Pozwoli Ci ono uruchomić witrynę kilkoma kliknięciami, a następnie zintegrować ją z bramką płatności, usługami kurierskimi, hurtowniami czy dodatkowymi kanałami sprzedaży.

Funkcjonalna platforma sklepowa umożliwi także daleko idącą automatyzację obsługi zamówień, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu. Przeznaczysz go na przykład na działania marketingowe, w których prowadzeniu również pomoże Ci Twoje oprogramowanie.

2. Sprzedaż w dropshippingu

Jeśli chcesz prowadzić własny sklep internetowy, ale boisz się ryzyka, zawsze możesz zdecydować się na dropshipping. W tym nowoczesnym modelu zajmujesz się wyłącznie pozyskiwaniem klientów i utrzymywaniem z nimi kontaktów, podczas gdy odpowiedzialność za towar i realizację zamówień spoczywa na hurtowni, z którą współpracujesz.

W dropshippingu nie nabywasz towaru przed rozpoczęciem sprzedaży, więc nie ryzykujesz utraty kapitału. Nie prowadzisz też własnego magazynu, oszczędzając czas i pieniądze. Taki rodzaj biznesu z łatwością połączysz z inną aktywnością, na przykład pracą na etacie.

Aby otworzyć sklep w dropshippingu, wystarczy skorzystać z dobrej platformy e-commerce, wyposażonej w funkcję integracji z hurtowniami dropshippingowymi. Z listy dostawców wybierz tych, których asortymenty Cię interesują, a następnie pobierz ich produkty na swoją stronę. To wszystko! Więcej informacji na temat jaki biznes warto otworzyć, znajdziesz w kolejnym artykule pod adresem: https://blog.sky-shop.pl/30-pomyslow-na-biznes-w-2022-roku/

3. Handel rękodziełem

Niezależnie od tego, czy korzystasz z oferty hurtowni tradycyjnej, czy dropshippingowej, zakupy towaru będą Cię trochę kosztować. Co więcej, na rynku stawisz czoła sprzedawcom oferującym dokładnie te same produkty co Ty.

Rozwiązaniem tych problemów może okazać się sprzedaż rękodzieła. Skoro wytwarzasz towar we własnym zakresie, redukujesz koszty jego pozyskania i wchodzisz na rynek z absolutnie unikalnym asortymentem. Może obejmować on na przykład meble, biżuterię, dekoracje czy ubrania.

Produkty DIY zaoferujesz swoim klientom za pośrednictwem własnej witryny bądź specjalnych marketplace’ów, takich jak Etsy.

4. Fotografia

Możesz pochwalić się wyostrzonym zmysłem artystycznym? Zacznij na nim zarabiać! Przyda Ci się w tym celu oczywiście dobry aparat, choć niektórzy w tej branży ograniczają się do kamer swoich smartfonów.

Bez względu na to, jak robisz swoje zdjęcia, z pewnością będziesz potrzebować miejsca do ich sprzedaży. Służą temu liczne serwisy stockowe, gdzie twórcy wystawiają autorskie fotografie i nagrania. Są one następnie nabywane i wykorzystywane np. przez agencje marketingowe i działy reklamy rozmaitych firm. Problem z tymi platformami polega jednak na bardzo wysokich prowizjach, które znacząco ograniczają przychody twórców.

Z tego względu sprzedaż autorskich fotografii warto prowadzić we własnym sklepie internetowym. Dobre oprogramowanie e-commerce pozwoli Ci zresztą całkowicie zautomatyzować ten proces, dzięki czemu zdjęcia będą wysyłane do klientów od razu po opłaceniu przez nich zamówienia.

5. Copywriting

Copywriterzy zarabiają na pisaniu tekstów na zamówienie. Zazwyczaj treści te mają charakter marketingowy i służą promocji firm w sieci. Aby założyć taką działalność, potrzebujesz więc nie tylko „lekkiego pióra”, ale też wiedzy z zakresu wybranej branży.

Początkowo Twoje zarobki w copywritingu nie będą wysokie. Im więcej projektów jednak zrealizujesz, tym lepiej udowodnisz potencjalnym klientom swoją wartość. Jeśli nauczysz się pisać na dany temat szybko, a jednocześnie bezbłędnie, możesz zacząć generować niezłe przychody.

6. Korepetycje online

Lubisz dzielić się swoją wiedzą i czujesz, że możesz ją monetyzować? Załóż biznes polegający na prowadzeniu korepetycji przez Internet. Koszty takiej działalności są właściwie zerowe, a zyski mogą być imponujące.

Nie musisz świadczyć swoich usług dzieciom i młodzieży szkolnej, choć i na tym da się dobrze zarobić. Zauważ jednak, że istnieje sporo dziedzin, które interesują także osoby dorosłe. Mowa choćby o popularnym obecnie programowaniu, zagadnieniach biznesowych czy wiecznie modnym marketingu. Masz doświadczenie w tego typu branżach? Ogłoś się w sieci i zacznij edukować swoich klientów!

7. Sprzedaż kursów i poradników

W pogoni za ciągłym rozwojem ludzie bardzo chętnie nabywają różnego rodzaju poradniki i kursy online. Jeśli znasz się na jakimś zagadnieniu, nie musisz dzielić się swoją wiedzą podczas korepetycji na żywo. Równie dobrze możesz przelać ją do dokumentu tekstowego i wystawić go na sprzedaż. Zaleta takiego rozwiązania polega na tym, że jeden produkt będzie generował ciągły dochód pasywny.

E-booki ze swoimi materiałami edukacyjnymi możesz sprzedawać za pośrednictwem własnego sklepu internetowego. Proces będzie działał dokładnie tak samo jak w przypadku opisanej wcześniej fotografii. Wystarczy Ci więc dostęp do dobrej platformy e-commerce, umożliwiającej handel plikami PDF, EPUB czy MOBI.

8. Treningi personalne

Moda na zdrowy tryb życia nie mija, a wręcz przybiera na sile. Wielu osobom nie wystarczają już zwykłe wizyty na siłowni, ponieważ potrzebują zajęć z trenerem personalnym. To specjalista, który układa indywidualne plany pod cele swoich podopiecznych i nadzoruje ich postępy. Odgrywa również rolę konsultanta i motywatora.

Jeśli lubisz aktywność fizyczną i jesteś w dobrej kondycji, możesz zaoferować tego typu usługi swoim klientom. Pamiętaj jednak, że wiele osób będzie szukało potwierdzenia Twoich kompetencji. Jako że chodzi o ich zdrowie, warto podeprzeć się na przykład dyplomem AWF-u lub zdobytym w tym zakresie certyfikatem.

Treningi personalne możesz prowadzić osobiście – na przykład we własnym domu, w mieszkaniu klienta czy na wynajętej hali – ale też przez Internet. Taka forma zajęć zyskała na popularności podczas pandemii koronawirusa i dziś cieszy się powszechnym zainteresowaniem.

9. Influencer marketing

Marzy Ci się sława i wielkie pieniądze? Influencer marketing to dla Ciebie strzał w dziesiątkę! Oczywiście nie musisz zostać od razu gwiazdą Internetu, możesz prowadzić po prostu poczytny blog, zarabiając na linkach afiliacyjnych. Wiele osób w tej branży dąży jednak do zdobycia jak największej rozpoznawalności, którą można po prostu łatwo monetyzować.

Jeśli postawisz na biznes w influencer marketingu, pamiętaj o tworzeniu wysokiej jakości treści i gromadzeniu wokół siebie społeczności żywo zainteresowanej poruszanym przez Ciebie tematem. Dzięki temu zdobędziesz wiarygodność wśród reklamodawców i otworzysz sobie drzwi do współpracy w ramach intratnych projektów.

Jaki biznes opłaca się otworzyć? Podsumowanie

Zastanawiając się nad tym, jaką działalność otworzyć, stawiaj przede wszystkim na dziedziny, które są Ci bliskie. Zastanów się nad tym, jak Twoje umiejętności i wiedza mogą przydać się innym. Dzięki temu łatwo będzie Ci zadbać o opłacalność prowadzonego biznesu.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ