MacBook Air

Dobór odpowiedniego MacBooka – porównanie Air i Pro bez tajemnic

MacBook Air

Jeśli marzy Ci się sprzęt mobilny najlepszej jakości, wówczas do wyboru masz dwie ciekawe opcje. Pierwsza to MacBook Pro, druga – MacBook Air. Oba laptopy Apple to doskonała wydajność w połączeniu z komfortem obsługi. Na którą linię postawić? Wszystko zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych preferencji oraz oczekiwań.

Przeczytaj i dowiedz się, co łączy, a co różni te urządzenia – dzięki temu łatwiej dokonasz właściwego wyboru!

Co łączy, a co różni MacBooki Air i Pro?

Cechą wspólną, jaką mają te modele, jest korzystanie z systemu macOS, tworzącego wraz z iOS stabilny ekosystem. Ponadto we wszystkich jednostkę centralną stanowią  autorskie procesory producenta, czyli Apple Silicion M. Najnowsze modele MacBook Pro korzystają z M3 Max i M3 Pro, dzięki którym osiągają wydajność na poziomie komputerów stacjonarnych!

Nie może to jednak dziwić, ponieważ modele Pro są przeznaczone przede wszystkim do zastosowań profesjonalnych, a więc wykorzystywania aplikacji wymagających dużych mocy obliczeniowych, obróbki materiałów wideo itd. Apple MacBook Pro to również nieco większe wyświetlacze – 14 oraz 16”, podczas gdy Mac Air to 13,6 i 15,3”. We wszystkich przypadkach są to wyświetlacze Retina, zapewniające doskonałe oddanie kolorów, co ma szczególne znaczenie dla osób zajmujących się grafiką.

Wróćmy do cech wspólnych – w obu rodzinach zastosowany został wytrzymały akumulator, co w połączeniu z zaawansowanymi technologiami odpowiedzialnymi za optymalizację zużycia energii zapewnia długotrwałe działanie – nawet kilkanaście godzin bez konieczności ładowania. Nowe modele mają wsparcie dla szybkiego ładowania, dzięki czemu uzupełnienie energii do pełna nie jest długotrwałym procesem.

Dla kogo Air, a dla kogo Pro?

Do jakich zastosowań można polecić modele MacBook Air? Przede wszystkim do zajęć mobilnych, jak edukacja, dziennikarstwo, a także prace biurowe czy po prostu korzystanie z internetu w dowolnym miejscu. Doskonale posłuży do korzystania z mediów społecznościowych i oglądania filmów zarówno offline, jak i online.

Ponadto Apple MacBook Air nadaje się do podstawowego projektowania graficznego, edycji zdjęć i tworzenia prostych projektów multimedialnych. Dzięki wygodnemu i lekkiemu designowi nie ma żądnych problemów z zabraniem go na uczelnię do szkoły czy też pracy w terenie. 

Z kolei MacBook Pro, jak już wspomniano, jest idealny do profesjonalnych zastosowań, takich, jak projektowanie graficzne, montaż oraz edycja wideo, programowanie i inne zadania wymagające dużej mocy obliczeniowej. Dzięki zaawansowanym możliwościom graficznym i wydajności sprawdza się doskonale do tworzenia treści multimedialnych, jak grafika 3D. A choć MacBook Pro nie jest dedykowany grom, modele z układami M3 Pro lub M3 Max mogą obsłużyć wiele tytułów i zapewnić przyjemną rozrywkę.

Podsumowując: Apple MacBook Pro polecamy osobom potrzebującym niezawodnego narzędzia do pracy, podczas gdy MacBook Air  będzie świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce mieć wygodnego w obsłudze, wydajnego laptopa.

Gdzie najlepiej kupić sprzęt Apple’a?

Jak mieć pewność, że nabywasz fabrycznie nowy sprzęt marki Apple? Warto w tym celu odwiedzić sklep mający oznaczenie Apple Premium Reseller. Takie są właśnie sklepy sieci iDream. Ten autoryzowany sprzedawca Apple nie tylko posiada w swoich salonach najnowszy sprzęt producenta, ale również wszystkie przydatne akcesoria – zasilacze, pokrowce, kable itp. Dzięki temu w jednym miejscu znajdziesz wszystko, co potrzebne do cieszenia się wszystkimi możliwościami wybranego modelu MacBooka.

Co warto również dodać, wszystkie sprzęty Apple sklep iDream oferuje w niezwykle przystępnych cenach oraz z możliwością nabycia w systemie ratalnym. Dlatego niezależnie od tego, jaki interesuje Cię sprzęt Apple sklep zaoferuje Ci go w najbardziej odpowiadający Ci sposób.

Zobacz już dzisiaj, który model  MacBook Air lub MacBook Pro najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i odwiedź salon iDream lub złóż zamówienie na stronie sieci!

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ