Gogle VR kojarzą się głównie z grami wideo. Tymczasem mogą mieć wiele innych zastosowań. Zastanawiasz się, jak kreatywnie spędzić czas w wirtualnej rzeczywistości?
Przeczytaj i zobacz, jak wykorzystać Oculus Quest 2 na potrzeby współczesnej edukacji i zachęcić dziecko do rozwijania pasji i zdobywania nowych umiejętności.
1. Oculus Quest 2: sposób na podróż dookoła świata
Mimo że podróż w wirtualnym świecie nie dostarczy Twojej pociesze takich samych bodźców, jak prawdziwa wyprawa, już sama możliwość dotarcia w trudno dostępne tereny może okazać się niezwykle fascynująca. Dzięki Oculus Quest 2 możecie wspólnie oglądać niesamowite filmy 360, wziąć udział w safari albo zwiedzić wymagające pasma górskie z lotu ptaka. Cel edukacyjny wirtualnej wyprawy jest jasny – rozbudzić w dziecku ciekawość świata.
2. Oculus Quest 2: sposób na aktywność fizyczną, która dostarcza satysfakcji
Aktywność fizyczna jest konieczna dla prawidłowego rozwoju dziecka i nastolatka, wielu uczniów jednak konsekwentnie unika udziału w zajęciach wychowania fizycznego. Chcesz zachęcić dziecko do ćwiczeń? Wykorzystać Oculus Quest 2 i pokaż pociesze czym jest prawdziwy wycisk. Dobrą zabawę zapewnią gry bokserskie, symulujące pojedynek w ping – ponga albo proste gry ruchowe.
3. Oculus Quest 2: sposób na zdobywanie nowych umiejętności
Gogle VR mogą służyć bezpośrednio zdobywaniu nowych umiejętności, np. poznawaniu modelu anatomicznego człowieka lub plastycznemu modelowaniu obiektów w technologii VR. Korzystając z możliwości Oculus Quest 2, uczynisz naukę nie tylko łatwiejszą, ale przede wszystkim – bardziej interesującą. Zwłaszcza że wraz z tym gadżetem możesz zyskać dostęp do zbiorów niektórych muzeów. Te najczęściej są dostępne w formie aplikacji lub filmów nagranych z wykorzystaniem kamery 360 stopni.
Przetestuj Oculus Quest 2 i oceń korzyści
Zastanawiasz się, czy wiedza w tej formie będzie łatwo przyswajana przez Twoje dziecko? Skorzystaj z możliwości wynajmu Oculus Quest 2 w Plenti i sprawdź, co zmienią gogle VR w dotychczasowej edukacji Twojej pociechy. Warto wspomnieć, że ten gadżet docenią nie tylko rodzice pracujący z dziećmi w ramach edukacji domowej. Gogle VR mogą wspierać także tych uczniów, którzy na co dzień uczęszczają do placówek.