Banki oferują obecnie wiele produktów finansowych, za pomocą których można spełniać marzenia. Chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy w wysokości 150 tysięcy złotych?

Sprawdź, jakie banki oferują najkorzystniejsze warunki zobowiązań. Ile będzie wynosić miesięczna rata kredytu (Porównaj oferty banków na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe)? Jakie zarobki trzeba mieć, żeby otrzymać pozytywną decyzję?

Kredyt gotówkowy 150 tys. – jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać środki?

Kredyt gotówkowy jest zobowiązaniem, które może otrzymać jedynie osoba mająca odpowiednią zdolność kredytową. W jaki sposób banki oceniają zdolność klientów? Każda instytucja ma własne sposoby sprawdzania sytuacji finansowej potencjalnych kredytobiorców, jednak można wyróżnić podstawowe kryteria, które biorą pod uwagę wszystkie banki. Jest to przede wszystkim:

– wysokość miesięcznych dochodów,

– forma zatrudnienia (umowa o pracę, prowadzenie własnej działalności gospodarczej, umowy cywilnoprawne),

– wysokość stałych miesięcznych zobowiązań (raty kredytów, wydatki związane z utrzymaniem, np. stałe opłaty oraz inne zobowiązania, np. alimenty),

– wiek i stan cywilny kredytobiorcy (przy zobowiązaniach na kwotę 150 tys. złotych wymagana jest zgoda małżonka na zaciągniecie kredytu),

– liczba osób pozostających na utrzymaniu.

Żeby otrzymać kredyt gotówkowy w wysokości 150 tys. złotych trzeba również mieć nienaganną historię kredytową. W jaki sposób banki sprawdzają, czy klient w przeszłości w terminie regulował zobowiązania i nie zalegał ze spłatą innych kredytów? Z pomocą przychodzi BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, które gromadzi dane o zachowaniach konsumentów zaciągających zobowiązania. Im wyższy scoring (ocena punktowa), tym większe szanse na otrzymanie kredytu gotówkowego.

To jednak nie wszystko – banki sprawdzają również rejestry dłużników, żeby upewnić się, że kredytobiorca nie widnieje na czarnych listach.

Kredyt gotówkowy 150 tys. – jaka rata?

Przeanalizujmy oferty kredytów gotówkowych w wysokości 150 tys. złotych. Na potrzeby naszego zestawienia skorzystamy z kalkulatora kredytowego dostępnego w serwisie totalmoney.pl. Jak się okazuje, narzędzie pokazuje oferty z maksymalnym okresem kredytowania na 120 miesięcy (10 lat). We wrześniu 2020 najkorzystniejszą ofertę można było otrzymać w banku Santander. Według kalkulatora miesięczna rata zobowiązania wynosi 1858,56 zł, a ostateczna kwota do spłaty – 223 026,62 zł. Pozostałe parametry oferty prezentują się następująco:

– RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) – 8,82%,

 – oprocentowanie – 7,13%,

– prowizja – 6,10% (9150 zł).

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego nie jest obowiązkowe. Klient, który zdecyduje się na zaciągnięcie zobowiązania, zapłaci 63 876,63 zł odsetek.

Na kolejnym miejscu znalazła się propozycja BNP Paribas. W tym przypadku rata wynosi 1967,97 zł, a całkowita kwota do spłaty – 236,156,88 zł. Oto pozostałe parametry zobowiązania:

– RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) – 10,28%,

 – oprocentowanie – 7,20%,

– prowizja – 12,00% (18 000 zł).

Również w tym przypadku nie jest obowiązkowe ubezpieczenie kredytu, jednak klient może je wykupić, aby bank obniżył prowizję do 2%.

Kredyt gotówkowy 150 tys. – jakie zarobki trzeba mieć?

Kredyt gotówkowy w wysokości 150 tys. złotych wymaga od kredytobiorców odpowiednich zarobków. Według kalkulatora zdolności kredytowej, w przypadku zobowiązania rozłożonego na 60 miesięcy, przy posiadaniu stałych zobowiązań w wysokości 500 zł miesięcznie oraz 3 osobach w rodzinie, do uzyskania kredytu gotówkowego wystarczy miesięczny dochód gospodarstwa domowego na poziomie 6000 zł. W takiej sytuacji kredytobiorcy mają szansę na otrzymanie kredytu w wysokości ok. 164 000 zł.

Kredyt gotówkowy 150 tys. na 20 lat – czy to możliwe?

Każdy klient chciałby uzyskać jak największą liczbę rat, żeby miesięczne zobowiązanie było niskie i nie obciążało domowego budżetu. Niestety w przypadku kredytu gotówkowego banki z reguły nie oferują okresu kredytowania dłuższego niż 120 miesięcy. Kredyt gotówkowy 150 tys. na 15 lat lub więcej będzie zatem bardzo trudny do uzyskania. Większe szanse na uzyskanie dłuższego czasu spłaty mają osoby starające się o pożyczkę hipoteczną, czyli zobowiązanie, którego zabezpieczeniem jest nieruchomość. 

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ