Jeśli prowadzisz małą firmę, prawdopodobnie zajmujesz się wieloma kanałami pozyskiwania ruchu. Często nie ma czasu na zastanawianie się nad przyciąganiem ruchu do witryny, zwiększaniem liczby obserwowanych osób lub sprzedawania swoich rzeczy – nawet jeśli ma to kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu. Automatyzacja marketingu to oprogramowanie, które obsługuje te zadania.

Zamiast tworzyć jednorazową kampanię za każdym razem, gdy musisz rozmawiać z klientami – za pośrednictwem e-maili lub kanałów mediów społecznościowych – możesz skonfigurować narzędzie do automatyzacji marketingu i już więcej nie musisz się martwić, że klienci zrezygnuja z twoich usług. Poznaj podstawy Marketing automation.

W najlepszym wydaniu automatyzacja marketingu to oprogramowanie i taktyki, które pozwalają firmom kupować i sprzedawać jak najlepis – to znaczy pielęgnować potencjalnych klientów dzięki wysoce spersonalizowanym, przydatnym treściom, które pomagają w przekształcaniu potencjalnych klientów w klientów i przekształcaniu klientów w zadowolonych klientów. Ten rodzaj automatyzacji marketingu zazwyczaj generuje nowe, znaczące przychody dla firm i zapewnia doskonały zwrot z wymaganych inwestycji.

Choć nie jest to najłatwiejsza inicjatywa marketingowa do wykonania, automatyzacja marketingu nie jest z pewnością niemożliwa. Wyobraź sobie, że próbujesz wyhodować roślinę. Najpierw potrzebna jest żyzna gleba dojrzała do wzrostu rośliny. Następnie trzeba same nasiona, aby się nimi zaopiekować, a na koniec trzeba wody i światła, aby wyhodować te nasiona w bujną, kwitnącą roślinę. Nie jest to niezawodne, ale nie jest niemożliwe. W naszej historii skuteczna automatyzacja marketingu wygląda tak, jak w przypadku pielęgnowania tej rośliny. Podsumowując, mamy nadzieję, że udało nam się rozwinąć naszych klientów (sadzonki) na tyle dobrze, aby produkować faktycznych klientów (bujna, w pełni rozwinięta roślina).

Wielu marketingowców inwestuje w automatyzację marketingu, zanim osiągną dogodne warunki do rozwoju zaawansowanych kampanii pielęgnacyjnych. Marketerzy nie będą potrzebowali funkcji, których potrzebują do skutecznej automatyzacji marketingu, dopóki nie będą mieli stałego przepływu organicznych leadów przez lejek. Zbyt wielu specjalistów ds. Marketingu, którzy nie mają wbudowanych strategii generowania leadów, poświęca swój czas na zastanowienie się, w jaki sposób wykorzystać niewielki ułamek rynku, który już mają w swojej bazie danych, i pozyskać z nich więcej. Podczas gdy oni to robią, ich konkurencja zastanawia się, jak uzyskać więcej z 99,99% rynku, który wciąż tam jest. Czy masz już wszystkie potencjalne szanse na osiągnięcie swoich celów związanych z przychodami w bazie danych? Czy dostajesz sprawiedliwy udział w dostępnym rynku?

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ