Meble zabytkowe w nowoczesnym wnętrzu? Ryzykowne połączenie, które się opłaca

Wyposażenie pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym w zabytkowe meble może wydawać się dziwnym pomysłem albo wręcz nietrafnym rozwiązaniem. Podpowiadamy, jak wykorzystać antyki w nowoczesnych wnętrzach, by nadać im unikalny charakter oraz wprawić domowników i zaproszonych gości w prawdziwy zachwyt.

Nowoczesna kuchnia z zabytkową angielską witryną z XIX wieku

Kuchnia zaprojektowana i wyposażona zgodnie z wyznacznikami stylu nowoczesnego to przede wszystkim najnowsze trendy, estetyka na wysokim poziomie oraz łączenie pięknych projektów z komfortem i funkcjonalnością. Nierzadko nowoczesne kuchnie kojarzą nam się także z nieskazitelną bielą lub designerskimi, błyszczącymi blatami. Co jednak może się wydarzyć, jeśli do perfekcyjnie zaaranżowanej kuchni zaprosimy zabytkową, angielską witrynę z XIX wieku lub zachwycającą serwantkę, będącą pośrednim świadkiem ważnych wydarzeń historycznych i rodzinnych perypetii?

Obecność zabytkowych mebli w pomieszczeniu kuchennym zupełnie je odmienia. Wystarczy zaledwie jedna witryna lub kredens, by nadać wnętrzu unikalny charakter i stworzyć stylową przestrzeń z historią w tle. Meble zabytkowe oferowane przez firmę z wieloletnią tradycją, wykwalifikowaną kadrą oraz własną, profesjonalną pracownią renowacyjną, gwarantują sentymentalną podróż do minionych epok, podkreślenie walorów estetycznych całej kuchni oraz nietuzinkową elegancję. Oprócz funkcji dekoracyjnej i artystycznej, zabytkowe witryny, kredensy lub serwantki pełnią funkcję użytkową, ułatwiając przechowywanie serwisu obiadowego i szkła.

Salon – pomysły na aranżację

Meble historyczne coraz częściej pojawiają się także w nowoczesnych pomieszczeniach przeznaczonych na odpoczynek oraz wspólne spędzanie czasu z rodziną bądź przyjaciółmi. Antyki w takich wnętrzach stają się elementami dekoracyjnymi oraz użytkowymi. Wyrażają oryginalną osobowość właściciela, a także sentyment do przedmiotów, których piękno nie ulega presji czasu. Co ciekawe – z im starszymi meblami mamy do czynienia, tym silniej oddziałuje na nas ich urok. Jakie meble z duszą proponują projektanci do salonu?

Wśród propozycji projektantów najczęściej pojawiają się stoliki kawowe z połowy XX wieku o owalnym lub prostokątnym kształcie, orientalne, rzeźbione skrzynie, zabytkowe lustra oraz secesyjne komody. Ważne, by podczas aranżacji pomieszczenia zabytkowe meble nie dominowały nad pozostałymi elementami wyposażenia, lecz stanowiły harmonijną całość. Taki efekt można osiągnąć, stosując w salonie zaledwie jeden lub dwa rodzaje antyków. Np. w pokoju gościnnym, w którym znajduje się nowoczesna sofa z fotelami i pufem, wystarczy stylowy stolik kawowy. Natomiast w salonie, w którym nie mamy innych mebli oprócz modnego narożnika, możemy postawić ozdobną skrzynię lub zabytkową komodę.

Łączenie zabytkowych mebli z nowoczesnymi wnętrzami to ryzykowne przedsięwzięcie, jednak jeśli pozwolimy zabytkowym witrynom czy kredensom uzupełniać, a nie przytłaczać pozostałe elementy wyposażenia, osiągniemy niesamowite efekty w aranżacji. Oprócz umiaru, warto pamiętać o grze kolorów i zastosować w kuchni lub w salonie kontrasty. Jasne, nowoczesne meble w duecie z antykami w ciemnych barwach tworzą miłe dla oka połączenie. Synteza kolorów i stylów wyróżnia dane pomieszczenie spośród wszystkich innych oraz wprowadza niepowtarzalny klimat.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ