Kurs szybkiego czytania – czy działa?

Czytanie jest nie tylko bardzo przydatną umiejętnością, wręcz niezbędną we współczesnym świecie, pozwalającą na zdobycie informacji oraz naukę, lecz również jest dla większości za nas przyjemnością. Zapewne każdy chciałby mieć więcej czasu na czytanie czy przyswajanie informacji. W obu tych przypadkach pomocnym rozwiązaniem jest kurs szybkiego czytania, który nie tylko pozwala na zdobycie umiejętności szybkiego zapoznawania się z tekstem, ale także lepsze jego zapamiętywanie. Na czym polega kurs szybkiego czytania i czy faktycznie działa?

Korzyści

Jakie są zatem korzyści z nauki szybkiego czytania? Każdy z nas ma czasem poczucie, że książek, które chcemy przeczytać, jest zdecydowanie więcej, niż czasu, jakim dysponujemy. Dzięki opanowaniu umiejętności szybkiego czytania będziemy w stanie zmniejszyć dwu, a nawet czterokrotnie, czas, który jest niezbędny do pełnego zapoznania się z tekstem danej książki. Oznacza to, iż będziemy mieć proporcjonalnie więcej czasu na czytanie pozostałych pozycji.

Czasem zdarza się, iż konieczne jest również przeczytanie książek czy materiałów, które nie do końca nas interesują lub są bardzo długie, a mamy mało czasu na przyswojenie informacji. Nauka szybkiego czytania pozwoli nam więc na zmniejszenie ilości czasu niezbędnego do wykonania tego żmudnego obowiązku.

Nauczymy się również lepszej organizacji oraz mechanizmów pracy naszego umysłu, przede wszystkim umiejętności pełnej koncentracji i nierozpraszania uwagi, dzięki czemu poziom zrozumienia tekstu będzie znacznie wyższy. Nauka stanie się więc przyjemniejsza i efektywniejsza, a dodatkowo zyskamy czas, który będziemy mogli spożytkować na inne zajęcia.

Jak to działa?

Przeciętny człowiek czyta od kilkudziesięciu do 150 słów na minutę. Kurs szybkiego czytania pozwala zwiększyć to tempo do nawet 2000 słów. Jest to związane ze zwiększeniem naszej efektywności, którą rozpoczyna się od eliminacji zbędnych nawyków. Czytając, powtarzamy słowa w głowie “na głos”, więc początkowymi etapami kursu jest wyeliminowanie tego zwyczaju. Dodatkowo kursanci uczą się ogarnięcia wzrokiem większych partii tekstu – ponieważ część z czasu przeznaczonego na czytanie związana jest z ruchami gałek ocznych.

Następnymi etapami jest eliminacja potrzeby rozumienia całego tekstu, gdyż przez ten częsty błąd większość osób czytających marnuje znaczną ilość czasu, aby wrócić do wielu fragmentów i wielokrotnie je czytać. Tymczasem, aby zrozumieć tekst – jego przesłanie, zawarte w nim idee – wystarczy rozumieć 80% z niego.

W zasadzie każda osoba jest w stanie nauczyć się umiejętności szybkiego czytania, choć wiele zależy od jej indywidualnego podejścia do nauki. Rozpoczynając kurs warto wiedzieć, dlaczego nam na nim zależy i jakie efekty będą dla nas satysfakcjonujące. Ponadto, jak każda umiejętność, szybkie czytanie wymaga ciągłej pracy – odbycie kursu szybkiego czytania gwarantuje efekt, jeśli będziemy wykonywać ćwiczenia i dbać o swój indywidualny rozwój w tym temacie. Nie można zbyt prędko przechodzić do kolejnych etapów nauki, ponieważ staje się ona nieefektywna.

Ważne jest zatem, abyśmy zainwestowali w kurs, w którym jesteśmy prowadzeni przez doświadczonych i kompetentnych nauczycieli, którym warto zaufać.

Inwestycja w rozwój dzięki pożyczkom przez Internet

Kurs szybkiego czytania jest bez wątpienia ważną inwestycja we własny rozwój. Wybierając kurs powinniśmy kierować się nie ceną, ale przede wszystkim doświadczeniem danej placówki oraz kompetencją pracowników. Profesjonalne kursy sporo jednak kosztują, ceny wahają się od 700 zł wzwyż i nie każdego stać na taki wydatek. Jeśli więc pilnie potrzebujemy gotówki, dobrym rozwiązaniem są pożyczki przez Internet, które umożliwią sprawne załatwienie sprawy bez wychodzenia z domu. Na rynku jest wiele instytucji finansowych, oferujących pożyczki przez Internet na atrakcyjnych warunkach. Większość firm oferuje pożyczki przez Internet z ratami dostosowanymi do indywidualnym potrzeb klienta, co ułatwia spłatę pożyczki – czytaj więcej https://proficredit.pl/pozyczki-przez-internet/. Przed podjęciem decyzji o zawarciu umowy pamiętajmy jednak, że powinniśmy dokonać analizy naszych możliwości finansowych, aby mieć pewność, co do późniejszej możliwości spłaty naszego zobowiązania.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ