Czym jest pożyczka społecznościowa?

Pożyczka społecznościowa nazywana również peer-to-peer, social lending oraz pożyczką prywatną jest rozwiązaniem cieszącym się dużą popularnością w Danii, Wielkiej Brytanii czy USA. W Polsce pożyczka społecznościowa weszła na rynek na przełomie 2008/2009 roku, więc jest dla nas nadal stosunkową nowością. Niektórzy uważają, że jest to doskonałe narzędzie do pożyczania pieniędzy, ale już inni postrzegają ją jako zbyt ryzykowną.

Warto sprawdzić pożyczki społecznościowe na Matchbanker. Jest to innowacyjny ranking najlepszych ofert na polskim rynku. Ta skandynawska firma oferuje najlepsze rozwiązania dla swoich klientów oraz współpracuje jedynie z zaufanymi pożyczkodawcami, którzy udzielili pomocy tysiącom klientów. Serwis ten jest całkowicie darmowy, szybki i przejrzysty.  Jest napisany prostym i zrozumiałym językiem tak, aby warunki i opłaty związane z pożyczką były zrozumiałe dla każdego.

Na czym polega pożyczka społecznościowa?

Założeniem pożyczki społecznościowej jest możliwość zawierania pożyczki pomiędzy dwoma osobami fizycznymi. Wyróżnia je elastyczny sposób ustalania warunków umowy. Proces ten przebiega bezpośrednio pomiędzy pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą.Jest to pożyczka, o którą aplikuje się online. Możesz ją uzyskać od prywatnych osób poprzez pośredników internetowych, co oznacza, że cały proces jest całkowicie anonimowy.

Kiedy powinieneś sięgnąć po pożyczkę społecznościową?

  •     Kiedy szybko potrzebujesz gotówki,
  •     Mając nieciekawą historię kredytową,
  •     Kiedy masz kilka zaciągniętych pożyczek i chcesz je połączyć w jedną większą.

Co możesz zyskać zaciągając pożyczkę społecznościową?

Masz możliwość ustalenia z pożyczkodawcą odpowiadającej dla ciebie kwoty pożyczki oraz wysokość miesięcznej raty, tak, aby twój budżet domowy na tym nie ucierpiał. Dodatkowo umowa będzie dla ciebie bardziej przejrzysta, a szybką pożyczkę możesz wziąć bez dodatkowych formalności, nawet z negatywną historią kredytową.

Co możesz zyskać udzielając pożyczki społecznościowej?

Jako pożyczkodawca sam możesz wybrać odpowiadające ci oferty kredytobiorców, gdzie sam ustalisz warunki pożyczki. Od podpisania umowy sam jesteś w stanie zobaczyć

jaki będziesz miał zysk z określonej aplikacji, ponieważ ustalenie oprocentowania kredytu następuje na samym początku podpisywania kontraktu.

Pożyczka społecznościowa jest też dobrym rozwiązaniem dla osób zadłużonych. Niektórzy ludzie wpadają w spiralę zadłużenia, kiedy biorą jedną pożyczkę, aby spłacić poprzednią. Aby wydostać się z błędnego koła, zadłużony może wziąć pożyczkę społecznościową na raty, by spłacić poprzednie długi. To daje możliwość spłaty kilku mniejszych zobowiązaniach jedną większą pożyczką w kilku mniejszych ratach, co lepiej udźwignie budżet.

Kolejnym pomysłem na wyjście z finansowego dołka jest zainwestowanie pieniędzy udzielonych w pożyczce społecznościowej we własną działalność gospodarczą. Warto wziąć ten pomysł pod uwagę. Nierzadko jednak problemem nie jest całkowity brak funduszy, a chwilowe zapotrzebowanie na większą ilość. Los jednak lubi nam czasami płatać figle, które często kończą się dla nas niekorzystnie, jak na przykład pogorszenie zdrowia, niezdany egzamin czy inne nagłe opłaty.

Pamiętaj! Zanim pożyczysz pieniądze przez Internet upewnij się, że będziesz w stanie spłacić pożyczkę w ustalonym terminie. Warto zapisać sobie termin, aby go nie przeoczyć.

Dokładnie przeczytaj umowę o pożyczkę i podpisz dopiero wtedy, kiedy absolutnie wszystko jest w niej jasne i zrozumiałe. Sprawdź, czy nie popełniłeś żadnego błędu we wniosku, jak na przykład literówki.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ