Czy oprogramowanie sklepu na abonament to dobry wybór?

Prowadzenie działalności polegającej na sprzedaży za pośrednictwem internetu, to w dzisiejszych czasach najbardziej popularny sposób na biznes on-line. Coraz większa ilość młodych ludzi decyduje się na taki krok. Jednak zakup sklepu internetowego, który zostanie zaprojektowany w sposób indywidualny, wedle potrzeb właściciela, to ciągle zbyt duże koszty dla początkujących przedsiębiorców. Alternatywę stanowi sklep internetowy na abonament. Sprawdźmy, jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania i czy warto skorzystać z takiej opcji.

Czym jest model SaaS?

Sklep internetowy w modelu SaaS to bardzo często jedyna możliwość otwarcia własnego biznesu e-commerce. Na czym polega model Saas? To nic innego, jak korzystanie z infrastruktury i oprogramowania, które przechowywane jest na serwerze jego właściciela. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu technologii chmury, która umożliwia odpłatne udostępnienie aplikacji klientowi drogą internetową. Właściciel oprogramowania udziela dostępu do platformy e-commerce w zamian za niewielki abonament.

Ekonomiczność

Niewątpliwie, największą zaletą korzystania z modelu sklepu internetowego opartego o abonament są niskie koszty. To właśnie dlatego, model SaaS jest tak często wybierany przez początkujących przedsiębiorców. Płatność odbywa się w systemie miesięcznych rat. O ich wysokości decyduje sam klient, który dokonuje wyboru konkretnego pakietu. Ilość dostępnych opcji ma wpływ na cenę. Oprogramowanie sklepów internetowych udostępniane na zasadzie abonamentu, nie wymaga dysponowania wysokim budżetem.

Gotowe wzory

Kolejnym ważnym argumentem przemawiającym za tym, że ze sklepów na abonament warto korzystać, jest otrzymanie gotowych szablonów graficznych wraz z kreatorem umożliwiającym wygodną edycję wyglądu. Takie rozwiązanie oferuje oprogramowanie Sky-Shop, które oddaje w ręce klienta bardzo praktyczne ale i proste w obsłudze oprogramowanie zawierające wszystkie potrzebne integracje. Dzięki temu, nie istnieje potrzeba samodzielnego wdrażania niezbędnych narzędzi czy wtyczek, a co za tym idzie przeprowadzania skomplikowanych prac programistycznych. Korzystać z takiego rozwiązania może każdy, bez względu na stopień umiejętności informatycznych.

Pomocna dłoń

Właściciele oprogramowań modelu SaaS, oferują także wsparcie swoim klientom, co jest niezwykle istotne szczególnie na początku działalności. Pomocna dłoń dotyczy zarówno rozwiązań marketingowych, jak i spraw technicznych. Dzięki funkcji scalenia sklepu z innymi formami dystrybucji, jak Allegro czy Ceneo, użytkownik oprogramowania zyskuje możliwość prowadzenia sprzedaży wielokanałowej, a tym samym dotarcia do znacznie większej ilości potencjalnych klientów.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ