Schemat budowy systemu antywłamaniowego

Systemy alarmowe, zarówno wykorzystywane w przypadku domów prywatnych, jak i dużych przedsiębiorstw, przestają być ekscentrycznym pomysłem. Wielu ludzi zauważa ogromne korzyści płynące ze zwiększenia bezpieczeństwa swojej własności w ten właśnie sposób. Lepiej zapobiegać, niż leczyć, a bardziej ufortyfikowany budynek stanowi większe wyzwanie dla włamywaczy, którzy bardzo często rezygnują, napotykając opór.

Systemy alarmowe skutecznie zabezpieczają prywatne mienie. Coraz częściej wykorzystywane są do ochrony nie tylko placówek przedsiębiorstw, ale także domów prywatnych. Nawet najprostszy system skutecznie zwiększy poczucie bezpieczeństwa właściciela ochranianego budynku, a w przypadku bezpośredniego zagrożenia, poinformuje odpowiednie służby. Centralnym punktem każdej infrastruktury tego typu jest centrala alarmowa. Urządzenia, jak na przykład centrala INTEGRA-32, przy pomocy wejść i wyjść, pozwalają na dostosowanie całego systemu do swoich potrzeb.

Z czego składa się podstawowy system antywłamaniowy?

Podstawowy system antywłamaniowy stanowi idealną bazę do dalszej rozbudowy. Centralnym i jednocześnie niezbędnym elementem jest centrala alarmowa. Właśnie do tego urządzenia podłączane będą kolejne fragmenty infrastruktury, takie jak klawiatury umożliwiające wprowadzenie kodu otwierającego drzwi czy czujniki sygnalizujące potencjalne zagrożenie. W bazowej konfiguracji powinny znaleźć się wspomniane wcześniej elementy. Te urządzenia pojawiają się bardzo często w wielu systemach antywłamaniowych, ponieważ odpowiednio rozmieszczone, zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Ważnym elementem w przypadku obejścia zabezpieczeń przez włamywacza są przyciski napadowe – w połączeniu z modułami stworzonymi do łączności (jak na przykład układ GSM) powiadomią zatrudnioną agencję ochrony lub policję o zaistniałym zagrożeniu. Na wypadek zaniku zasilania, dobrze jest wyposażyć system w dodatkowe źródło prądu. Pozwoli na nieprzerwane działanie infrastruktury w przypadku awarii sieci elektrycznej.

O co warto rozbudować system antywłamaniowy?

Mając podstawowy system antywłamaniowy przystosowany do swoich wymogów, można nadal go usprawniać. Ciekawymi rozwiązaniami są zewnętrzne kamery i czujniki. Z ich pomocą będzie można zabezpieczyć i monitorować także bezpośrednie sąsiedztwo budynku i tereny przylegające do niego, takie jak podjazd czy ogródek. Zabezpieczając pomieszczenie wymagające szczególnego poziomu ochrony, warto przemyśleć zakup różnego rodzaju modułów kontroli dostępu, np. czytnika kart magnetycznych.

Zobacz także: Możliwości rozbudowy centrali alarmowej

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ