Drupal 8 – co nowego przygotowano dla użytkowników?

Drupal jest jednym z najbardziej kompleksowych CMS-ów dostępnych w internecie. Oferuje o wiele więcej funkcji i możliwości niż WordPress. Ten system przeznaczony jest dla osób, które posiadają dobrą wiedzę programistyczną i chcą bez żadnych ograniczeń stworzyć rozbudowaną stronę internetową. W dzisiejszym artykule przedstawiamy nowe funkcje CMS Drupal 8.

Drupal – opis potężnego CMS-a

Drupal pod kątem funkcjonalności oraz skalowalności zostawia inne CMS-y daleko w tyle. Użytkownik administrujący witryną opartą na tym systemie prawdopodobnie nie napotka żadnych przeszkód chcąc rozbudowywać swoją stronę internetową.

Dużą zaletą Drupala jest to, że w jego podstawowej wersji użytkownik ma do dyspozycji prawie wszystkie podstawowe funkcje, które są niezbędne do stworzenia zaawansowanej strony internetowej. Administrator pod ręką ma takie funkcjonalności jak rejestracja i zarządzanie profilami użytkowników, kanały RSS, zaawansowany system administracji, rozwinięte narzędzia służące do dostosowywania wyglądu strony oraz zarządzanie menu.

Dzięki tym wszystkim funkcjom Drupal umożliwia założenie prostego bloga, forum, strony społecznościowej oraz sklepu internetowego.

By móc w pełni korzystać z dobrodziejstw Drupala należy chociażby w średnio-zaawansowanym stopniu radzić sobie z językami programowania. Ten system w odróżnieniu od innych z tego powodu nie jest przyjazny nowym użytkownikom, którzy nie mają żadnej wiedzy programistycznej. Drupal działa w oparciu o oprogramowanie Open Source, co oznacza, że np. pobraną wtyczkę można dowolnie edytować dostosowując kod do swojej potrzeby.

Strona internetowa na CMS Drupal bez wątpienia jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na ciekawych funkcjonalnościach, skalowalności, dobrej optymalizacji pod SEO oraz bezpieczeństwie.

Jeśli szukasz software house’u, który stworzy dla Ciebie stronę internetową lub sklep na Drupalu sprawdź – smartbees.pl.

Co nowego w Drupal 8?

Nowa wersja Drupala została zbudowana na frameworku PHP Symfony 2.x. Dzięki temu Drupal 8 wspiera rozwiązania z innych technologii – silnika szablonów Twig, klienta http Guzzle i menedżera pakietów Composer. Kolejną zmianą w nowej wersji Drupala jest pełna kompatybilność z PHP 7. Z tego względu bez problemu można zastąpić MySQL/MarieDB na inne bazy danych, np. PostgreSQL. W 8-mce znacznie usprawniono buforowanie treści oraz wydajność całego systemu, co we wcześniejszych wersjach bardzo kulało. Dodatkowo wraz z nowym Drupalem użytkownicy otrzymali wsparcie dla lokalizacji i wielojęzyczności bez konieczności instalacji modułów.

Twórcy stron internetowych na Drupalu z pewnością cieszą się z możliwości pełnej edycji treści z kontrolą formatowania – WYSIWYG. Rok 2018 będzie rokiem urządzeń mobilnych, dlatego też warto wspomnieć o tym, że Drupal 8 całkowicie wspiera responsywne oraz mobilne skórki stron internetowych.

Jak przejść na Drupala 8?

Wszystkie strony internetowe działające w oparciu o Drupala 6 były wręcz zmuszone do transferu na kolejne wersje. Powodem tego był całkowity brak wsparcia technicznego dla starszej wersji. Okazało się, że ta zmiana to nie lada problem i czasami jest to wręcz niemożliwe. By sukcesywnie przejść na Drupala 8 należy wpierw z 6-tki zrobić 7-mkę, a następnie zaktualizować CMS do jego najnowszej wersji.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ